Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyogyszer felirasa Angliában...

Gyogyszer felirasa Angliában hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Magyar pszichiáter által felírt antidepresszánst kell szednem.hála Isten,nekem bevált ez a gyogyszer,viszont huzamosabb ideig Angliában tartózkodom,és előbb-utobb elfogy a gyogyszer,havonta meg nem igazán szeretnek hazafutkosni feliratni.Esetleg valaki tudja,hogy működik ez a dolog itt Angliában,vagy ki írhatja fel a gyógyszert?pl. háziorvos,vagy csak szakorvos?vagy felirjak-e egyaltálan?koszonom a válaszokat!

2012. ápr. 4. 18:11
 1/3 Diavolino44 ***** válasza:

Eloszor is igenyelned kell egy National Insurance Cardot!

Ha az meg van, a bejeletett lakohelyedhez legkozelebb levo orvosi rendelo (medical practice) keresd meg ott beregisztralnak. Vidd a receptet vagy a gyogyszert mert a gyogyszer nevek orszagonkent valtozhatnak. A legdurvabb resze az idopont keres ha azon tuljutsz nem lesz gond!

Amugy fel fog par kerdest tenni, tobbet mint otthon!!!


Minimalis angol tudasod van akkor nem lesz gond!

2012. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ildinyo77 válasza:
Egy ismerosom akart iratni nyugtatot itt kint.Azt mondta neki a doki,hogy 50 evesen meg nagyon fiatal,h nyugtatot szedjen.Itt maskepp mukodik az egeszsegugy,mint otthon,de szerintem is a korzeti dokihoz menj.
2012. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hello ..Élsz még?Angliában ez is csodaszámba megy ha az ember túléli az ottlétet. Angliai létezéshez kell egy teherautónyi nyugtató. Csakmost találtam a fórumodra .Menj be a lakhelyedhez legközelebbi körzeti orvosodhoz vagy ha olyan nincs akkor a helyi NHS-GP-be(national health service) (general practitioner) ott is ellátnak v tanáccsal vagy gyógyszerrel.Ha nem érted őket vagy abszolut nem beszélsz angolul akkor menj be a legközelebbi BOOTS Pharmacy ba (gyógyszertár) ott sokféle recept nélküli gyógyszer kapható szóval a vény nélküli kapható gyogyszerek közötti részen keress olyan gyógyszert amire az van ráirva hogy ANTI-DEPRESSANT tökmindegy nem tudom milyen márkák vannak UK ban jelenleg de átmenetileg jó az is amig nemtalálsz más megoldást.(Csak az legyen ráirva anti depressant)abbol 2-3 szemet bekapkodsz naponta oszt majd később beállitod magadnak az adagot.Én is aBOOTS -ba jártam többnyire savlekötőért mert állandóan hánytam a sok gyomorsavtól sok stressztől kajáktól stb. Én amig 16.kerbe laktam albérletbe ott nem voltam jogosult semmire mer vidéki vagyok munkaügyön sem regisztrálhattam körzeti orvoshoz se mehettem gyógyszerért mert nem használhattam a főbérlő lakcimét(nem jelentkezhettem be ideiglenesre) lakcim nélkül meg nem álltak velem szóba seholstb.Ugyhogy én ott a helyi gyógyszertárban valeriánát vettem. (mert már majd szétb..ott az a rengeteg ideg a sok sz..rságtól) Az volt recept nélkül kapható.Az se rossz fajta nyugtató még viszonylag elfogadható,(bár nekem a frontin jobban bejön)csak nem szabad rá sokat inni..(Talán jobb ha nem is iszol rá ha nem birod)Ha nincs NINO numbered akkor regisztrálj egy EHIC numberért mert azért a NINO-t lehet hogy kérni fogja a körzeti orvos vagy legalábbis leelenőriz a számitógépén hogy fizeted-e a TB-t.Engem leellenörzött a gépén aamikor átmentem hozzá.De hát akkorra én már elintéztem a nino-t is meg az ehic-et ismeg néha azért munkám is találtam..Elkaptam vmi gombás ekcémás bőrbetegséget mindkét lábamra ráterjedt tiszta vörös lett mindkét combom mint a rák.Oszt mutattam nekia valagamat is

a lábaimat is meg mondtam neki hogy adjon rá valamit mert viszket meg terjed mint állat .Arcomra is ráhuzodott ilyen hasonló ekcéma de hála a Jó istennek mára elmult.A lábamról teljesen .Az arcomon még néha kissé hámlik az a rész..Vagy keress valami magyar kinnti orvost.Azok bizots segitenek ..Van egy csomó ott kinnt. yellow pages-be keress rájuk. vagy menj be a közkönyvtárba ott ingyenes a net meg az olvasás is...

2013. júl. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!