Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tejallergiám van. Ihatok...

Tejallergiám van. Ihatok laktózmentes tejet?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy csak a tejcukorra (laktóz) vagy érzékeny, vagy a tejfehérjére is.

Mert pl. a lányom laktózérzékeny, de a tejfehérjével nincs gondja, neki laktózmentes tejet veszünk. Én viszont a tej minden összetevőjére érzékeny vagyok, ezért egyáltalán nem fogyasztom. Ezt kell kiderítened.

2012. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom:S Orvos azt mondta szójatejet ,kókusztejet ihatok de nem ehetek sajtot sem meg semmi olyat amiben tej van.De anyu vett laktózmentes tejet és nem tudom ihatom e.Pár napja voltam orvosnál,de nem is tudtam hogy van laktózmentes tej és nem kérdeztem rá,hogy lehet e.
2012. ápr. 22. 13:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit mondott az orvos pontosan? Tejallergiád van, vagy tejcukorérzékeny vagy?

Bár az alapján, hogy semmi amiben tej van, az alapján tejallergiád lehet. Ez esetben pedig nem a laktózt kell kerülnöd, hanem a tejfehérjét.

Nézd meg a dobozát, ha van benne, akkor nem ihatsz.

Bár az első válaszoló írása alapján biztos van benne, tehát nem ihatod.

2012. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez így igaz, a laktózmentes tejből csak a tejcukrot vonják ki. Én a helyedben visszasétálnék a dokihoz, tisztázni ezt a kérdést.
2012. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!