Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek hadarás ellen?

Mit tehetek hadarás ellen?

Figyelt kérdés
Tehát tavaly kezdődött ez körülbelül...mikor még elég hülye voltam mert az volt az első dolog iskola után hogy hazajöttem és számitógép...azért lett annyi 4-es év végén meg 3-as is. 15 évesen sikerült ezt a sorrendet már felcserélnem :D és ésszel tanulnom "magolás" helyett. a lényeg az hogy múlt évbe sokat stresszeltem iskola,tanulás meg önbizalmam is kevesebb volt stb. ja és mindig a gyorsaságra törekettem ,hogy minél gyorsabban egyek,mert hogy több időm legyen tanulni meg tanulást is minél gyorsabban akartam elintézni hogy aztán azt csinálhassak amihez kedvem van. annyira nem hadarok hogy semmit ne lehessen érteni,mert skype-on meg iskolába is meg tesómmal is érthetően beszélek,DE nem mindig. pl. mikor itthon tanulom az elméletet bármilyen tantárgyból sokszor nem tudok kimondani szavakat csak hetedik próbálkozásra:S meg a verseket is suliban hadarva mondom ellen. meg rettegek mikor könyvből kell felolvasnom iskolába vmit:S lehetne ezt valahogy kezelni itthon anélkül hogy ne menjek el logopédushoz?! mert nem nagyon van kedvem elmenni mindig azért. jó tudom tükör előtti hangos olvasás,meg elkezdtem könyveket hangosan olvasni itthon,de akkor is hosszabb szavakat nehezen tudok kimondani. pl: 1554,887 .... a 2.kérdésem meg az lenne hogy szerintetek az állandó "gyorsaságra törekvésem" miatt alakult ez ki? mert ilyen erőszak meg ilyen dolgok sosem történtek a családban

2012. ápr. 24. 18:47
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és az érdekes hogy ha angolul vagy németül beszélek semmi hadarás nincs. látszik hogy a legnehezebb nyelv a magyar:S
2012. ápr. 24. 18:48
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

A hadarás nem amiatt alakul ki, hogy folyton gépezel, állandóan rövidítesz, vagy gyorsan akarsz valamit tenni, hanem amiatt, hogy pszichésen van probléma.


Legjobb volna egy pszichiáter. Neked ifjúsági, ha jól értelek.

2012. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

de miért lenne pszichés problémám? :O

mondd el kiváncsi vagyok.a gépezést nem ugy értem hogy éjjel nappal csak WoW meg nem vagyok antiszociális meg nem beszélek magamban stb.

2012. ápr. 24. 19:55
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Az írásodból is látszik, nagyon gyorsan "gondolkodsz", és mondod, mondod, mondod. Idegen nyelveknél azért nem hadarsz, mert többször is átgondolod, hogy mit akarsz mondani, figyelsz, hogy helyesen mondd, gondolkodsz a nyelvtanon stb.

Szerintem csináld ugyanezt a magyarral. Mielőtt kimondanál valamit, 3* gondold végig, fogalmazd meg, és figyelj oda, hogy hogyan mondod. Próbálj erre figyelni egész nap. Elsőre nyilván nem fog menni, de egyre jobb lesz. Sok sikert!

2012. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!