Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miert tortent ez? Mit lehet...

Miert tortent ez? Mit lehet tenni hadaras ellen?

Figyelt kérdés

Most 19 eves vagyok. Kb. 14 eves koromig gyonyoruen beszeltem, mindenfele prozaolvaso versenyre mentem, Kazinczy-ermet kaptam, musorokat konferaltam.


Aztan egyszer csak elkezdtem rettenetesen hadarni, egyik naprol a masikra. Ha hangosan kell szoveget olvasnom, akkor az elejen meg megy az, hogy tudatosan figyelek arra, hogy lassan mondam, de ez csak par mondat, bekezdes erejeig mukodik, aztan begyorsulok. Ha beszelek, sokszor elhadarok nehany szot, neha annyira, hogy nehez megerteni.


Nem ertem, hogy mitol lett ez, mikor mindig odafigyeltem a helyes beszedre, s melyrehatoan foglalkoztam is vele.


Sokan mondjak, hogy ez kamaszkori jellegzetesseg, de en mar 19 eves vagyok.


Raadasul magyar szakos tanarnak keszulok, de igy nem fog menni, kinek kell olyan tanar, aki nem tud felolvasni egy prozai szoveget erthetoen, hadaras nelkul?


2009. ápr. 16. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Par alkalommal menjel el egy logopedushoz, o segiteni fog neked, megmondja hogyan tudsz odafigyelni a helyes beszedre!:)

Amugy a magyar tanarodat is megkerdezhetned, esetleg ha van enek tanarod, o is tudna segiteni neked.

2009. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
EZT NEM FOGOD ELHINNI DE NEKEM IS PONT EZ A PROBLÉMÁM!! 13-14 ÉVES koromban kezdődött nekem is,és sajnos még mindig tart(19leszek októberbe) Régebben én is sok mesemondót nyertem..és most..suliba egy műsorba sem raknak bele,mert nem tudok beszélni,még betűket is felcserélek (legtöbbször az r-t és az l-t.) Én idén kezdtem a KOMMUNIKÉCÓ ÉS MÉDIATUDOMÁNY szakon,eddig még nem hallottak beszélni,de sztem ha meghallanak kiröhögnek és kirúgnak... Amúgy én voltam logopédusnál, megcsináltatott velem egy tesztet,valamint képeket adott és meg kellett neveznem a tárgyakat,amíg a képeken voltak,azt mondta az átlagnál szebben beszélek!!És hogy az életmódomon kell változtatnom!!!Háát..változtattam,de nem javult semmit... :(
2009. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*KOMMUNIKÁCIÓ
2009. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!