Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Abbahagyjam csak úgy a szedését?

Abbahagyjam csak úgy a szedését?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, tönkretesz az a szemét gyógyszer, amit szednem kell (medrol). Amúgy is kövér vagyok és még szedtem is fel hozzá, hála ennek a mocsoknak. Tornázni alig van erőm, szerintem épít le teljesen, mindenem fáj... Már lázam is van, meg idegileg is csak szétzihál. Fontolgatom, hogy be sem szedem többé, annyira elegem van. Mindenhol csak azt olvasom, mi minden bajt okoz. Eleinte arról volt szó, hogy pár hétig szedem, most meg már lassan a 4. hónapnál tartunk. És ráadásul amire szedem, nem is használ.
2012. ápr. 25. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Elmész az orvoshoz és ugyanezt elmondod neki. Ő majd megmondja mi legyen.
2012. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Már 2 hete vissza kéne mennem, de őszintén, én már belefáradtam ebbe. Messze az orvos, ezreket elutazok állandóan, szedem ezt a sok sz*rt. Majd önkényesen beszüntetem, lesz, ami lesz. tudom, hogy ezt a fost hirtelen nem lehet abbahagyni, lecsökkentem és kész. Esetleg ha valaki tudja, milyen időnként csökkenthetem, írja már meg!

Én már nem hiszek az orvosoknak, a munkám ráment erre a betegségre és nem gyógyultam semmit már sok-sok hónapja...

2012. ápr. 25. 20:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Bizony ezt az orvossal kell megbeszélni, nagyon erős gyógyszer, nyomós oka kell legyen, hogy felírták. Anyukám kapta, ő nem is hagyhatta abba azonnal, fokozatosan kellett csökkenteni az adagot. Semmiképp se hagyd csak úgy abba saját kútfőből, mindenképp az orvost kérdezd meg.
2012. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnám... Beszéld meg az orvossal. Egy telefonba senki nem halt bele.
2012. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ezt a gyógyszert elég sokfajta betegségre adják. Te mire kaptad?

2012. ápr. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Erythema nodosumra szedetik velem. És semmit nem használt lényegében. Előtte szedtem metypredet, azelőtt meg olyan antibiotikumot, amitől hányingerem volt egész nap és enni sem bírtam (ha meggondolom, a fogyás szempontjából jobb volt...).

Néha eltűnnek a csomók, aztán másutt újra kialakulnak - annyira elegem van! És az orvos azt hagyta meg, hogy feküdjek, pihentessem. Pihentettem eleget, semmire sem mentem, csak dagadok, mint egy disznó. Az önbecsülésem a béka s*gge alatt, állandóan bőgök.

2012. ápr. 25. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:

A medrol glükokortikoid.

Ha csak úgy abbahagyod, akkor abba konkrétan bele is halhatsz, mert szétk.ja a mellékveséd.

Úgyhogy eszedbe se jusson. Ha baj van a gyógyszerrel, akkor mondd el a dokidnak, és majd ő megpróbál tenni vmit.

De ilyen gyógyszert csak fokozatosan lehet abbahagyni.

2012. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után ölne meg, ha nem szedném be? pár nap?
2012. ápr. 25. 22:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy belehalnál, szóval nem igazán javaslom a dolgot. Lehet, hogy csak teljesen szétmenne a mellékveséd, aztán még szarabb lenne, mint most.

Ne akarj öngyilkos lenni, főleg ne így.

2012. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!