Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Pikkelysömör...

Mit csináljak? Pikkelysömör az arcomon és a fejemen, elegem van!

Figyelt kérdés

Voltam 3 bőrgyógyásznál:az egyik hidegen közölte hogy semmire ne számítsak felírt egy kénes sampont és nem használ

a másik olajos és szteroidos krémekkel és oldatokkal halmozott el egy-egy napig eltűnik,de büdős és zsíros lesz tőle minden

a harmadik a természetes utat ajánlotta ittam mindenféle gyóhyteát kentem, ecseteltem,de semmi.

Most már ott tartok hogy nem szívesen megyek fodrászhoz mert vastag plakkok borítják a fejemet, viszkednek és állandóan vakarom, na meg hullik mondani sem kell...borzalmasan érzem magam.

Az arcomon ha nem "hámlik" akkor piros és ég tényleg nem tudom mit kenjek már rá.

És még a két könyökömön is van ott talán a legvastagabb...

Tudom hogy nincs jelenleg ellenszer.

Azt hiszem hogy a létező összes szert kipróbáltam, de hátha valami kimaradt és ugye murphy lehet az lesz a megoldás ezért írtam ki a kérdést...

Köszi!


2012. ápr. 27. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Anyukám 36, 15 éves kora óta van pikkelysömöre. Még nagyon az elején neki is tele volt a feje meg az egész teste, nagyok voltak a foltok, kórházba kellett mennie.

Azóta persze sok idő telt el, és csak a lábán meg a karján vannak picike foltok, ő Dermovate krémet használ, ami nagyon jó rá.

2012. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pikkelysömört sajnos nem lehet meggyógyítani, csak javítani lehet az állapotán.A FITOTERAPUETÁK , vértisztító gyógynövényeket írnak fel. A gyermekláncfű gyökeréből, és a rétihere virágából, valamint a bojtorjánból készült forrázatokat ajánlják. Ez tisztítja a vért.A HOMEOPATÁK azt javasolják, hogy a pikkelysömörös ember két héten át, naponta 3-4x szedjen 6-os potenciájú homeopatikus készítményeket. A száraz viszkető foltokra, amelyek a fürdés után rosszabbodnak, Sulphurt ajánlanak.Nagyon jót tesz a tenger víz, és a napfény is. Az UV lámpa is segíthet, tengervizet pedig tengeri sóból te is elő tudsz állítani otthon.
2012. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
28 éves nő vagyok.
2012. ápr. 27. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az aloe vera gélt.

DM-ben meg tudod venni, kb.1500 ft.

Kicsi, vékony flakonban árulják, az iható aloe termékek mellé szokták kitenni.

Két féle van, az egyiknek pumpás az adagolója, a másiknak kinyomós. Utóbbit vedd mert az sűrűbb és jobb.

Reggel, este kend be vastagon az érintett területet és hagyd beszívódni.

A barátnőmnek 1 hét alatt mulasztotta el, bár neki nem volt ennyire durva mint neked.

Remélem segít! Írd majd meg ha igen!

2012. ápr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Moksa elixir is nagyon jó rá. Ha írsz privit, megmondom, hol szerezheted be.
2012. ápr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem a szteroidos krém + szolárium/napozás kombó jött be, de így is folyamatosan szopok vele
2012. máj. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én 18éves lány vagyok nekem, 12éve van pikkelysömör betegségem. Szörnyű egy bőrbetegség..nem tudom elfogadni,sokszor volt mikor tünetmentes voltam,de sajnos ez még a mai napig nem gyógyítható! Nekem ami kezd beválni, kapok injekciót most kaptam meg a 3.at és 1évig tart, majdnem havonta kapok szurit, de viszont valakinél súlyos és veszélyes mellékhatásai lehetnek, de nem vagyok egyedül aki ennek ellenére belevágott! sokan vannak benne,és sok tapasztalatot tudok,hogy bevált neki,mivel van olyan akin már 1db sincs:)nekem most kezd halványulni,de még nem annyira hat.. de majd idővel..:) egyébként nekem fejbőr,arc,minden testrészem amit eltudsz képzelni, nekem tele van mindenem,hátam,hasam,lábam,kezeim,mindenem. Remélem hatni fog. ha érdekel írj,és leírom a címet és az orvost.:)
2012. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Utolsó hozzászóló vagyok,mindent kipróbáltunk már,de semmit nem hatott,sok szteroidos kenőcs..gyógyszer,mosakodó,ilyen tea,olyan sampon,és semmi!! Egyébként a szteroid nem tesz jót a bőrnek!!!!!! Ha sokat használod,nekem megvéknyította a bőröm látszik 1 kicsit,h látszanak az erek. Meg a májam is 50% romlott, a sok szteroidok miatt. Remélem tudok segíteni,ha érdekel a cím.
2012. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!