Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy az abortusz...

Hogy lehet, hogy az abortusz legális, mikor a Hippokratészi eskü, arra esketi az orvosokat, hogy az életért kell harcolni, és megvédeni azt?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 29. 18:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Túl nagy volt a vak hite hogy abortáljon és nem érezte jól magát tőle, a vallásnak tök 8 hogy nyomorban, rossz szülők mellett vagy verve nő fel a gyerek vagy netán éhezve, a lényeg hogy éljen, őket úgy sem érinti.
2012. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Szerintem épeszű szülész nem szeret abortálni, ahogy épeszű állatorvos sem kutyát exterminálni, épeszű kertész sem élő fát kiszedni, és épeszű pedagógus sem elégtelent osztani és gyereket eltanácsolni...

Csak vannak emberek, akik képesek tudomásul venni, hogy a legtöbb hivatásnak vannak "nemszeretem"-részei is, aminek törekedni lehet és kell az elkerülésére, de ettől még vannak, és aki a fényt vállalja, az a vele járó árnyékot is illő, hogy vállalja.

2012. máj. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 adriennjeni válasza:
48%
Az,hogy egy 13 éves gyereken ,,kell,, abortuszt csinálni azért mert megeröszakolták nagyon sajnálatos dolog, lelkileg sokszorosan megviseli, nem is ezért tiltakozom az aburtusz elvégzése ellen, és nem is azért, mert nem zárták ki sajnos a baba deformitálódását, betegségét. Hanem azért, mert sajnos sok gyerek, lehet az 12 vagy 17 felelötlenül szétteszik a lábukat, mert nem akarnak lemaradni a többi kis csitri mögött,a következményekkel pedig nem törödnek. Mindenki vállalja a felelöséget a tetteiért. ha könnyü volt kefélni, megszülni és gondoskodni is olyan könnyü legyen. Sok párnak nem lehet gyermeke, az pedig nem tudja ugy átélni a gyermektelenséget akinek megadatott!kár h nem lehet megakadályozni a tinimamisodást!
2012. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Kedves előző (33), bocs, de nem igazán értem, hogy a "tinimamiskodás" léte vagy nem léte mennyiben segítene a nehezen teherbe eső nők problematikáján??? Nem igazán látom az összefüggést a két dolog között... (leszámítva azt a mondjuk 1-2%-ot, ahol a meddőségi probléma előző művi abortusszal hozható összefüggésbe)
2012. máj. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Én sem értem, ugyanis pont azt írja hogy sok tini abortuszra megy mert szétették a lábukat de utána meg ellentmond azzal hogy nem lehet megállítani a tinimamiskodást...attól mert terhes egy 15 éves vagy akárhány éves még nem anyuka, csak ha megszületett a baba és akkor sem köteles megszülni. Nem kellett volna kitalálni az abortuszt és ennyi, mos már késő bánat, de továbbra is úgy gondolom hogy néha hasznos.
2012. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!