Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullással érdemes lenne...

Hajhullással érdemes lenne elmennem gasztroenterológushoz?

Figyelt kérdés

Egy éve hullik a hajam, természetesen már minden kivizsgáláson részt vettem, de nem találtak semmit. Egy bőrgyógyász decemberben kitalálta, hogy demodexem van. Arra 3 hónapig használtam a készítményeket, 2 hónapra nagyjából meg is állt a hajhullás, de még mielőtt véget ért volna a kezelés, megint elkezdett hullani. Múlt héten nökre megörültem, mert láttam, hogy (amellett hogy ismét hullik) elkezdtek nőni kis hajszálak. De most azok is kihullanak:S Már alig van hajam.

Voltam fogászaton, a doki megnézte a fogaimat, szerinte kizárt, hogy az okozza. Most elkezdtem megint Varga cseppet használni, ösztrogéntartalmú Alpicortot meg még vettem egy adag sampont a demodexesektől, + ugyanilyen hajpakolást. De megint egyre rosszabb:S Állandóan tele vagyok hajszállal, tízesével hullanak. Nagyon félek. Kezd nagyon-nagyon megritkulni, a depresszióm pedig egyenes arányosságban nő ezzel együtt:S Olyannyira kész vagyok, hogy nyakamon az érettségi, de már tanulni is alig bírok:S Holnap még kérek háziorvostól teljes vérképre+TSH-ra beutalót, elmegyek még egy fogászatra, ahol csinálnak panorámaröntgent a fogamról, aztán... nem tudom. A gasztroenterológus úgy ugrott be, hogy egy-két helyen olvastam, hogy valakinek ilyen jellegű probléma okozta a hajhullást. Például lisztérzékenység.

Köszi a válaszokat előre is.

19/L


2012. máj. 1. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek hosszú hónapokig hullott a haja, nem értette hogy miért, eljárt kivizsgálásokra, aztán a végén a házidoktora feltette neki a kérdést:"eszik maga rendesen?" Nos kiderült hogy egy nap alig eszik 2-300 kalóriát. Elkezdett vitamintablettát szedni és normálisan étkezni, rögtön megoldódott. Ha ennyit stresszelsz és depressziós vagy, akkor nem hiszem, hogy normálisan étkeznél.
2012. máj. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pedig normálisan étkezem:)

Nem stresszelek egyáltalán, a depresszióm is csak most jött ki újra. De az sem állandó. Ma például ilyen napom van, de tudom, hogy valahogy megint összeszedem magam, aztán egy hétig jól leszek. Ameddig még lesz hajam:S

Pont mostanában kezdtem normálisan étkezni, és több folyadékot inni, mint eddig. Nem tudom... Majd meglátjuk, milyen hatása lesz hosszú távon. Meg ezért megyek vérvételre is. Pár dolog abból is kimutatható, pl. ha vashiányos lennék. Köszi, hogy írtál:)

2012. máj. 1. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!