Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes gasztroenterológushoz...

Érdemes gasztroenterológushoz vinnem a gyereket?

Figyelt kérdés

A gyerek gyógypedagógusa nagyon forszírozza, szerinte a gyerek furcsa válogatóssága miatt van furcsa viselkedése a is gyereknek.

Tény, hogy iszonyú válogatós, gyakorlatilag ezeket eszi meg: kenyérfélék, tej, joghurt, tojás, szalámi, alma, tészták, édességek. Semmi zöldség, semmi főzelék. De jól gyarapszik mindemellett. Nincsenek allergiára utaló jelek sem, nem "pörög" a gyerek, ha cukrosat evett.

Én nemigen hiszek ebben az egész táplálkozás-viselkedés összefüggés dologban, és nagyon macerás is az egész vizsgálat: világvégére lehetetlen időpontokra kaptunk időpontokat (hasi UH, labor teljes vér és vizelet és széklet vizsgálat, stb stb). 4 éves a gyerek.

Most komolyan mi derülhet ki? Azon túl, hogy válogatós?

Ti mit tennétek a helyemben?


2011. júl. 13. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Szép kis hiánybetegségei lehetnek, ha nem eszi csak ezeket.
2011. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Nem normális, ha csak ezeket eszik

Az meg hagyján, hogy "jól gyarapszik", de jó kövér is lesz, ha ilyenek él, és ez nagyon egészségtelen...

2011. júl. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném a gyerek érdekében, mert lehet, hogy tényleg csak az derül ki, hogy válogatós, de mi van ha nem?

Kiskoromban én is nagyon válogatós voltam, rossz volt az étvágyam, bár amit szerettem azt jóízűen megettem. Nálam vashiány okozta ezt a válogatósságot.

keresztlányom öccse szintén nem eszik semmi egészségeset, ő most odáig jutott, hogy 10 éves és állandóan elájul. Hiánybetegségei vannak, vitaminokat adnak neki, de ez nem sokra elég, viszont nem tudnak beletömni semmi értelmes kaját.

Na, mindegy. Szerintem nem veszítesz semmit, ha kivizsgálják a gyereket.

2011. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már belefogtatok járjátok végig. Legfeljebb kiderül,ohgy egsézséges. Egyébként miért jártok gyógypedhez? Mit értetek furcsa viselkedésen? Mert koncentráció zavart, frigylemezavart az omega zsírsavak hiánya igen is okozhat.
2011. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

autizmus-gyanú...de 5 éves kor alatt nem szívesen nyomják rá a bélyeget, főleg ha nem egyértelmű, nála nem az.


Mi kipróbáltunk jópár módszert nála. Az "eszinemeszinemkapmást"-nál 3 napi tartotta a frontot, majd végighányta epével a lakást.

Ha megnézitek, tulajdonképpen mindent eszik a zöldségeken kívűl, igaz, nem változatos.

A mi családunkban nincsenek kövérek :-D

Igazából azt nem tudom, mégis mit találhatnak nála, amik megérnek ennyi hajnali ide-oda rángatást, sírást, stb.

2011. júl. 13. 11:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hajnal? A labor 7-től, legkorábban 6.30-tól van.

Egyébként ha hajnali kettőkor kellene vinnem, gyalog, a karomban cipelve a 20 kilós gyerekemet, akkor úgy vinném, de vinném, ha az egészsége múlna rajta.

2011. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na de ez az! Az egészsége múlik rajta? Mert nem betegesebb, mint bármelyik gyerek. Tényleg összefügghet az autizmus (gyanú) az evési szokásaival?


Amúgy 1,5 órás az út a kijelölt kórházba.

2011. júl. 13. 11:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem nem vagy abban a helyzetben, hogy felülbíráld a szakember véleményét, nyilván ő sem viccből javasolta a gasztroenterológust.


De ha csak egy hangyányi esély is van arra, hogy ezzel közelebb kerültök valamihez, ami az egészségét befolyásolja, akkor onnantól már megérte elmenni. Igen, lehet, hogy felesleges lesz. De nem megér ennyit a gyermeked?

2011. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem beteges - ez nálad ezek szerint azt jelenti, hogy nem influenzás, ilyesmi. Hiszen a gyereked nyilvánvalóan nem teljesen egészséges, ha egyszer gyógypedagógushoz kell járnotok. Az agyának szüksége van vitaminokra, ahogyan a testének is. Később komolyabb problémái is lehetnek.
2011. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2011. júl. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!