Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szükség esetén újraélesztenéte...

Szükség esetén újraélesztenétek valakit?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mit tennétek, ha váratlanul összeesne előttetek egy vadidegen.
2012. máj. 11. 20:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Megpróbálnék segíteni, de inkább a mentőket hívnám, ők többre mennek, mint én.
2012. máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Kórházban dolgozom. Kötelességem.

Ha az utcán összeesne valaki mit csinálnék? Ezt a legalapabb elsősegély tanfolyamon is elmondják.

2012. máj. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ez így igaz 2. válaszoló, én is kórházban dolgozom és elég sokat élesztek újra. De sajna az a tapasztalat, hogy sokan nem kezdik el, mondván a mentőt várják. Csakhogy addig telik az idő, a mentő meg sokszor már bocsánat a kifejezésért, de szobanövényt gyárt... Tehát arra lennék kíváncsi, miért nem alkalmazzák az emberek az alap elsősegélyt, ha tudják.
2012. máj. 11. 20:28
 4/27 anonim ***** válasza:

Mert nem merik, pánikba esnek. Nem fogják fel, hogy ha vkinél már újraélesztés kell, akkor nem b.szhatnak el semmit. Max eltörik pár bordája.


Egyébként én is eü-s vagyok, szóval én is nekiállnák a dolognak.

2012. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szerintem az érdektelenség is az oka.
2012. máj. 11. 21:36
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sokan meg se állnak segíteni, mert úgy vannak vele,hogy majd más segít (erről volt vmi kutatás is). Meg sokan tényleg bepánikolnak, mert más az elméletben meg a valóságban találkozni egy ilyen esettel. Meg másrészt sokan nem is tudják, hogy hogyan kell újraéleszteni. Ezt szerintem mindenkinek meg kéne tanítani.
2012. máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Elvileg, akinek jogosítványa van, tudnia kell a BLS-t is... És elég sok embernek van jogsija. Azt látom, hogy sokan egyszerűen annyira érdektelenek, szerintem csak azért, mert nem fogják fel, ha nem tesznek semmit a magasabb szintű segítség megérkezéséig, nagy eséllyel halott is marad az épp rosszul lévő...

Az újabb guideline szerint csak mellkaskompressziót kell(ene) végezni.

2012. máj. 13. 11:31
 8/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak az érdektelenség az oka. Én például személy szerint halálra lennék rémülve, ha valaki összeesne előttem, bepánikolnék a látványtól is, meg attól is, hogy elrontok valamit.
2012. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Elrontani csak azt lehet egy halottnál, ha nem teszünk semmit.
2012. máj. 14. 16:03
 10/27 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom,hogy inkább a félelem,a hozzá nem értés tartja vissza az embereket.Azt gondoljuk,mindig van nálunk hozzáértőbb.Valószínűleg abban a hirtelen helyzetben fel sem fogják mennyire kellene a segítségük.Én is pár hete döbbentem rá,mikor egy ismerősöm rosszul lett,hogy hirtelen azt sem tudnám hogy kezdjek neki az újjáélesztésnek(hiába az évekkel ezelőtti oktatás)úgyhogy másnap az volt az első dolgom,hogy mindent felkutattam erről a neten,és most már magabiztosa(bba)n állnék helyt.
2012. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!