Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lesz bajom, ha sok vitamint...

Lesz bajom, ha sok vitamint szedek?

Figyelt kérdés
Szedek minden nap Multitabs immunot( 1 nap 2X), Milgammát és ceubion-t is. Tönkre megy így a szervezetem?

2012. máj. 28. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
nézd össze a benne levő vitaminokat és nézd meg, hogy ezek együtt kiteszik e a 100%-ot és ha igen vagy több akkor csak ártasz, mert kifejezetten káros jó néhány vitaminnál ha többet viszel be, betegséget okoz.
2012. máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nem kéne amúgy se mesterséges vitaminokkal tömnöd magad, kivéve, ha stresszes,megerőltető időszakban vagy, de én már ilyenkor se szedek. Hiszem, hogy természetes úton is lehet pótolni a vitaminokat. Egyébként egyszerre csak egy vitaminkészítményt szedj!!!
2012. máj. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tetris ***** válasza:
Én négyfélét szedek. Még élek.
2012. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még
2012. máj. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Ezeket az orvos írta, de lehet hogy elfelejtette hogy már írt fel vitaminokat, nem tudom.
2012. máj. 30. 14:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Nagyon durván túl kell adagolni a vitaminokat ahhoz, hogy akár rövid-, akár hosszútávon ártsanak. A napi ajánlott mennyiségek, amiket feltüntetnek a dobozok (pl 60 mg C-vitaminból) arra elég hogy ne legyen vitaminhiány miatt kialakuló súlyos betegségeid. C-vitaminból én régóta 2000 mg-ot szedek, 10 000 mg-ot amikor beteg vagyok.

A 60 mg-os C-vitamin, a pezsgőtabletta stb. csak pénzkidobás.

2012. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!