Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Apró piros pöttyök a testen....

Apró piros pöttyök a testen. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete vettem észre az első 2-t. Mérete alapján apró, tűhegynyi. Színük vörös. szerintem vér van bennük. Most már 6 db van amit láttok mivel a hátamat nem tudom megnézni.

A legtöbb a törzsön helyezkedik el, hason illetve mellkason, 1 db van a karomon.

Elég beteges vagyok mostanában fáradékony és gyenge.

Nem rég voltam fül-orr-gégészeten ahol megmutattam de azt mondták öregszem és azért van.

22 éves vagyok.

Nagyon örülnék ha valaki tudna egy jó tanáccsal szolgálni!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. máj. 30. 02:39
 1/9 A kérdező kommentje:

Próbáltam le fényképezni, és egy fura dolgot vettem észre a fényképeken minden piros pötty mellett egy kb. 1-2 cm-es sötét folt jelenik meg, mintha beütöttem volna, de szabad szemmel semmi sem látható.

Többszöri fényképezésre is ugyan úgy jelentek meg a foltok.

2012. máj. 30. 02:50
 2/9 anonim ***** válasza:
Én hajszálér repedésekre gondolnék. Egyél sok K vitamint tartalmazó ételt, és szedjél C, és P vitamint tartalmazó Rutascorbin-t, 3x1-2 tabl.
2012. máj. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Máj probléma is lehet, mert ott olyan fehérjék is termelődnek, amelyek a véralvadást segítik.

Jellegzetesek a bőrön ütés hatására keletkező kék foltok.

2012. máj. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

A készítménynek utána fogok nézni még ma a gyógyszertárban.

A 2 válaszolótól kérdezném hogy ha valami gond van a májammal vérvételből kiderül? Ma megyek a házi dokihoz mert úgy gondolom jó lenne ellenőrizni a vérképem.

2012. máj. 30. 06:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Rubin naevus-nak hívják a bőrgyógyászok ezt, amit a megemelkedett ösztrogén szintnek tudnak be. Ha nő vagy, fogamzásgátlótól, vagy terhesség alatt is megjelenhetnek ezek a pöttyök, vagy májbetegségnél. Ezért jó lenne egy vérvizsgálatnál májenzimeket megnézetned.
2012. máj. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
De az is lehet, hogy csak az izzadságtól vannak a kiütések. Ha megizzadok, nekem az egész hasam és mellkasom olyan. Néha még a nyakam is. Ezt így nehéz megállapítani, jobb lenne látni.
2012. máj. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Semmilyen hormontartalmú fogamzásgátlót nem használok, terhes sem vagyok. A vérvétel eredménye ma délutánra várható, igaz nem tudom konkrétan kért a májra vonatkozó vérvizsgálatot a doki, szerintem csak a szokásos általános vérvétel volt.

Izzadni nem szoktam ha csaknem sportolok vagy nagyon nagyon meleg nincs, de az elmúlt 1-2 hétben ez nem fordult velem elő főleg hogy nem is vagyok az a fajta

2012. máj. 31. 04:31
 8/9 Brain Storming válasza:
100%

"Rubin naevus-nak hívják a bőrgyógyászok ezt, amit a megemelkedett ösztrogén szintnek tudnak be. Ha nő vagy, fogamzásgátlótól, vagy terhesség alatt is megjelenhetnek ezek a pöttyök, vagy májbetegségnél. Ezért jó lenne egy vérvizsgálatnál májenzimeket megnézetned."


Frankó - én férfi vagyok, és nekem is vannak! ):o/

2013. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Witchblade ***** válasza:
100%

Dr. Körmendy Miklós bőrgyógyász válasza

A levélben említett, általában az élet negyedik évtizede után szaporodó kisebb-nagyobb piros 'pettyek' ártalmatlan jelenségek. Orvosi nevük "rubin-naevus" vagy "senilis angioma". A piros foltokat a hajszálerek ártalmatlan burjánzása okozza. A fehér bőrszínű emberek többségén ötvenéves kor felett a törzsön látható belőlük néhány. Egyes családokban az átlagosnál gyakrabban, nagyobb számban jelentkeznek. A jelenség kiváltó oka nem ismert, így megelőzésük sem lehetséges. A kozmetikailag zavaró angiómákat elektrokoagulációval (árammal ellátott tűvel végzett helyi szövetroncsolással), fagyasztással vagy lézerrel lehet eltüntetni.

2015. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!