Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felkelek kb.14-15 órakor és...

Felkelek kb.14-15 órakor és hajnali 6-kor fekszem le. Teljesen felborult az egész. Mit csináljak hogy ma este sikerüljön elaludni?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék akármire. Teák, ételek ilyesmi... Köszi előőre is.:)
2009. jún. 30. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a legjobb az, ha felkelsz korán a reggel, biztos, hogy el tudsz majd este aludni..:)

én is múltkor felkeltem nyolckor, 9kor elaludtam könyvvel a kezemben..:D

mondjuk takarítottam sokat is. Oo


szóval egy korai kelés, meg ha nagyokat jársz, az is jót tesz. egy kis sport, ilyesmi.. de azt már nem szabad késő este, azt mondják.


meg elvileg a pulyka, a (meleg) tej és a banán álmosító :))

2009. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
igyal maklevet, az tuti elaltat...
2009. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan tudod szerintem csinálni. Mindig egy órával korábban feküdj le. Pl. ma este már ötkor. De ne ötkor legyél ágyban, hanem egy fél órával hamarabb, és olvass egy kicsit, csinálj sötétet, csak kislámpa égjen. Az olvasás álmosítja a szemet, könnyebben elalszol utána. Mindegy mit olvasol, könyvet, újságot, bármit, amihez kedved van. Reggel pedig állítsd be az órát hamarabbra, azt is így fokozatosan.

Vagy csinálhatod drasztikusan is, ha te 6-ig fent szoktál lenni, az tulajdonképpen már reggel, hát ne is feküdj le, bírd ki estig, ne félj, nyolckor már bedőlsz az ágyba, aztán alszol másnap reggelig.

2009. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:)

szerintem ki fogom húzni holnap estig. Bár egészségesebb lenne gondolom aludni egy kicsit, de félek hogy nem tudok mint felkelni mint ma, mert 7re beállítottam az órát de fel sem ébredtem rá. De azért majd ma este megpróbálok elaludni és ha nem sikerül akkor fennmaradok.:D

2009. jún. 30. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam tavaly, amikor az államvizsgámra készültem. Délután egyig-kettőig aludtam és utána hajnal ötig-hatig fenn voltam. Nekem is borzasztó nehéz volt átállnom. Eleinte én is próbálkoztam azzal, hogy egy órával hamarabb keltem fel, vagy egy órával hamarabb feküdtem le, de nem használt, legalábbis nekem nem. Nekem az használt a legjobban, hogy reggel hatkor már nem feküdtem le, hanem nekiálltam nagytakarítani, majd főzni majd nagymosni. Este nyolckor hullaként estem be az ágyba. Utána még hetekig azt csináltam, hogy hiába voltam fáradt napközbe, nem feküdtem le, hanem jól kifárasztottam magam, hogy este le tudjak időben feküdni. Azóta már teljesen helyreálltam ez ügyben.
2009. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi neked is^^

csak az a bibi van hogy barátnőm hívott holnap estére, szóval valahogy mégiscsak elkéne ma aludni... >_<

2009. jún. 30. 19:16
 7/8 anonim válasza:
ahh. velem ugyanez van vagy 2hete..:S:(
2009. júl. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az olvasás tényleg jó olvass amennyit birsz hogy follyon a szemed és aztán ugyis bealszol
2013. márc. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!