Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bokaficam. Hogy lehet minél...

Bokaficam. Hogy lehet minél hamarabb gyógyítani (orvos nélkül), ha rá sem bírok állni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvos nélkül?


Hát ha szerencséd van, akkor műtéti úton lehet, hogy el kell törni és hetekig, hónapokig rehabilitálódhatsz, amiért nem siettél vele orvoshoz.

2009. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha rám sem bírsz állni, akkor egy röntgen nem ártana!! Nem bánt az orvos! Utána polcolni és borogatni, esetleg a körömvirágkrémet kipróbálhatod, jót szokott tenni. Pihentesd sokat. De első az orvos, hogy biztos legyen, hogy "csak" rándulás volt (ficam- amikor kifordulva is marad, rándulás, ha a helyére visszaugrik!)
2009. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kend be valamilyen zsiros krémmel, majd rakj rá hideg olomectes borogatást(gyogyszertárban kaphato), ha nincs aki elmenjen érte a gyogyszertárba akkor megteszi a kozonséges konyhai ecet is (vízzel higgítva). A kenocs azért kell a lábadra, mert védi a borodet, hogy az ecetes víz ki ne marja.A borogatást állandoan cserélni kell!

Aztán fekudj le és tedd fel jo magasra a lábadat, hogy minél elobb lelohadjon a daganat. Sajnos nekem ez fiatal koromban gyakran elofordult amíg magassarú cipot hordtam, elég volt egy rossz lépés és már kiment a bokám.(Nekem ezt a kezelést orvos ajánlotta)

Majd ha már rátudsz állni akkor ellasztikus fáslival kosd be, hogy újra ki ne ugorjon a helyérol.

Az elasztikus fáslit ajánlatos hosszabb ideig hordani.

Csodákat ne várj, mert sajnos elég lassan gyogyul.

2009. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nem semmi recept! Megjegyzem, nagyon jó ötlet, a fásli is! Köszi, hogy elmesélted! (előző vagyok:))
2009. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Polcold fel, hidegvizes borogatás, de a dédim mindig ecetes borogatást javasolt nekem. Te magadnak ne nagyon fáslizgasd, mert ha be van dagadva, akkor csak megszorítod a duzzanatot és ez nem jó. Illetve ne erőltesd = ne használd, akkor biztosan hamarabb helyre áll.
2009. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!