Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtad hogy a véradás függőség...

Tudtad hogy a véradás függőséget okozhat? Szóval ha túl sokszor mész vért adni, függő lehetsz!

Figyelt kérdés
Egy ember egy évben 6szor, vagyis kéthavonta mehet vért adni. De nem szabad ilyen sokszor menni. Évi 2 az ajánlott, férfiaknak esetleg 3, a nőknek ugye kevesebb mert ők menstruálnak.Ha valaki túl sokszor jár vért adni(kéthavonta) akkor függő lesz. Ha letelt a két hónap és nem megy vért adni, elkezd fájni a feje, és vérezni fog az orra. Ne menjen senki túl sokszor vért adni, de mindenki menjen 2szer egy évben, mert az se jó, ha nem megyünk soha. De legalább 1szer évente mindenképpen.
2009. júl. 1. 16:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
ez most komoly ???? :O
2009. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Ez baromság. Egyszerűen a tű, illetve a vérzés(vérvesztés) nem okoz fizikai függőséget. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy aki sokszor elesik, megsérül, az esés függő lesz, és direkt el fog esni... Max megszokássá alakul a véradás, de a szokás és a függőség nem ugyaz!
2009. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
na már megijedtem :)
2009. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem érint szerencsére, soha nem adtam még vért, és soha nem is fogok. Úgy vagyok vele hogy ez az enyém, mindenki termelje ki magának.
2009. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Én se megyek vért adni ...

nem lenne jó senkinek ha utána felkéne mosni engem a földről :)

2009. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Honnan veszed ezt a marhaságot? mégis mitől/ hogyan válhatna valaki függővé a rendszeres véradástól? ezt fejtsd ki nekem meg másoknak is.
2009. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
teljesen komolyan mondom! nővérem orvos ő mondta!( ő szokta venni az emberektől a vért)amugy 16 éve dolgozik a véradóban
2009. júl. 2. 10:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak évente 4x,azaz 3 havonta,a nők 3x ,azaz 4 havonta adhatnak vért és ez egyáltalán nem okoz függöséget.Én is szoktam vért adni,de nincsenek elvonási tüneteim,ha épp nem 4 hónap múlva megyek.
2009. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

17:18-as..

" mindenki termelje ki magának "

- és aki nem tudja,mert talán beteg,vagy balesete volt?! ő hogy a francba termelje? Túlléphetnél a saját önzőségeden és segíthetnél másokon,legalább ennyivel...

Bocs az offért..

2009. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én sem fogok vért adni soha.De nem azért mert mindenki termeljen magának, hanem mert rosszul leszek, és még bemenni sem bírnék ilyen helyre, nem hogy még meg is szúrjanak!Lehet önzőség, de sajnálom..
2009. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!