Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki adna egy normális...

EAH5770 kérdése:

Valaki adna egy normális leírást, hogy mi a különbség a drog és a fű között?

Figyelt kérdés
Itt ezekre gondolok : külalak,hatás,legalitás,ár,beszerezhetőség,károsítás,rászokhatóság és ilyenek.

2012. jún. 11. 16:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A fű nem játék. Nagyon komoly pszichikai függőséget okoz.
2012. jún. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 an00nym ***** válasza:
100%

kedves válaszoló aki csak így szimplán lebaromságozod a kutatásokra, személyes tapasztalatra és több éves utánaolvasásra alapozott válaszomat, nos ez szíved joga, egészségedre,

de érdemben sajnos nem tudsz belekötni mert túlságosan alulinformált vagy és a média baromságaira alapozod a véleményed...

-nos említetted a pálinkát és a cigarettát

akkor nézzük csak


alkohol: még a szolidabb pálinkák is 30%fölött vannak(és még nagyon szerényen nézem),már önmagában sokkal veszélyesebb a fűnél az LD50 értéke 7.06mg/kg

ez a tiszta delta-9-THCnál 665mg/kg

az alkohol valóban elbutít(most nem fárasztok senkit a mechanizmusával, de ha érdekel privát :)) az etanol kicsapja a fehérjéket ezért konkrétan pusztítja a tested, az ornyálkahártyával érintkező alkoholgőz az agyban lévő fehérjékkel teszi ugyanezt minden egyes


nikotin: egy nyugtató és érszűkítő igen erős fiziológiai és pszichikai függőséget okoz LD50 értéke 50mg/kg


ugyanezen kedves felhasználónak üzenem, kevés olyan dolog van amivel nem rombolod a tested, hallottál már az oxigénről?? feltételezem ennyire még te is lehetsz művelt,

nos amellett hogy létfontosságú anyag igen erős oxidáló szer(tudod oxidáció, mint amikor berozsdásodik a vas, vagy elszenesedik a fa égéskor) folyamatosan oxidálja a tested(ezért kell antioxidánsokat fogyasztani) károsítja az ereid és még sok minden más kellemetlenséget is csinál


a te meghatározásod alapján a levegővétel mellett az evést ivást és bármilyen furcsa a biciklizést sem javaslom az egészséged érdekében :), nem mondom hogy a fű jó vagy rossz, de az olyan dolgok egészségesek amiknek a pozitív hatásai messze felülmulják a negatívakat, ebben persze nagyon-nagy szerepet játszik a MÉRTÉK....jah mégegyszer a MÉRTÉK, ez a legontosabb,


a mértékletes kender fogyasztás szerintem havi 3-10 alkalom között mozog, e fölött már nem egészséges, és fölénybe kerülnek a negatív hatások(hörg-hurut kialakulásának veszélye, enyhe paranoia, pszichikai függőség kezdeti stádiuma stb, logikai képességek romlása, rövidtávú memória romlása)-persze hogy valamelyik komolyabb problémát okozzon ahoz legalább 3-4év kell

persze a fogyasztás módja is nagyon fontos, helyhiányban én egyet említek NE SPANGLIT,semmiképpen se, mert:a cigaretta-papír égésekor igencsak veszélyes dolgok jutnak a szervezetedbe, a papírcsiga nem szűri a füstöt,ami már önmagában rákkeltő, valamint ha festett papírból készült a felhevült festék is a tüdődbe kerül, ezen égéstermékek mind egészségtelenek és a festék még a hörgőket is eltömíti

2012. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Kedves Anoonym!

Természetes dolog, ha valaki fogyaszt, az utánanéz a dolgoknak. A fű használóinak legerősebb ismérve, hogy versenyeztetik a drogokat, magyarázván, hogy a fű miért veszélytelen. Nem mered kimondani, én kimondom, a fű az rossz és veszélyes! Természetesen az alkohol, a kávé, az energiaital és a cigaretta is az!

Hogy a levegővétel veszélyes-e? Látod ez az úgynevezett "tudományos baromság" ilyen példákat felhozni a fű védelmében!

Nem az a baj hogy használsz bármilyen anyagot, hanem hogy tudományos magyarázattal alátámasztva próbálod veszélytelennek beállítani! Természetesen előfordul, hogy számodra valóban veszélytelen, úgy hiszed kontrollálni tudod magad, de az is hogy másoknak ezzel kitársz egy kaput, esetleg olyannak, akinek egy idő után kevés a spangli!

2012. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 an00nym ***** válasza:
100%

áhh de jól időzítek pont most néztem vissza érkezett-e reakció :)

nos akkor most olvasd el az utolsó két bekezdést a fenti kommentemben és akkor talán belátod hogy amikor irodalom órán szövegértéssel foglalkoztatok miért kellett volna odafigyelni


mellesleg az ismertebb és kevésbé ismert drogokhoz is elég jól értek, persze messze lemaradok a Daath fórum néhány olvasója és szerkesztője mögött, de azért azt hiszem nem kell versenyeztetnem a tudatmódosítókat, kevés igazán veszélyes van köztük csak ismerni kell őket, tudod van egy ember aki 1 évet leéllt a szabadban egy farkasfalkával, nos ő értett hozzájuk, pedig lám milyen veszélyes állat

nem mondom hogy veszélytelen(a szövegértés ugye-ugye)

2. kifejezetten ellenzem pl. a teljes legalizációt, én inkább valamiféle specifikus drogjogosítványt állítatnék ki, ahol pszichológiai,orvosi és "hozzáértési" teszteket kéne elvégezni, hogy miért?-persze különböző szinteken, fogyasztóknak, kutatóknak stb..

itt egy példa: fegyvervizsgánál vagy bármilyen jármű vizsgájánál is a fenti szempontok szerint tesztelnek, ha valaki pl. nem megy át a pszichológiai teszten és mégis fegyvert kap, az veszélyes önmagára és a társadalomra


a fenti kérdésben információt kértek, én adtam ez oylan mint amikor tanulsz a KRESSZ-vizsgára, csak sajnos drogjogosítvány nem létezik :/

2012. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Bocsájtsd meg nékem, de az utolsó irodalom órám több mint 25 éve volt. A farkasos példa jó, de visszakérdeznék: Attól lesz valaki jó agysebész, hogy átesett egy agyműtéten?

Egyébként tök fölösleges ez a vita, hiszen elbeszélünk egymás mellett!

Míg én azt mondom, hogy minden drog rossz, kivétel nélkül, addig Te osztályozod jó és rossz drogokra.

Tudom, hogy harsogják, a fű nem okoz testi függőséget, de vajon akkor a hangulati függőség kialakulásának mi az alapja? A függőséget saját magadon akkor veszed észre, ha meghoztad a döntést, hogy leteszed! Vigyázz ez egy csapda, hiszen ha úgy gondolod, neked nem kell letenned, már függő vagy!


Egy próbát megér! :-D

Egy okos ember mondta, a drog olyan mint egy magas kamatú kölcsön. A jelen apró örömöméért később drágán meg kell fizetni!

2012. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 an00nym ***** válasza:
100%

szeretek vitázni, sajnálom...

köszönöm hogy értékeled a próbálkozásaim hogy megfelelő példával világítsak rá az álláspontomra


csak hogy tisztázzuk, én szinte egyáltalán nem fogyasztok drogot, aranygyökér gyógyteát használok csupán rendszeresen, 2-3hetente elmegyek egyet sörözni és ha néha(2-3havonta, fél évente) úgy támad kedvem szép komótosan elszipákolok kb. 0.3g valamilyen lehetőleg sativa variáns kendert üvegpipából,

a pszichedelikus drogok közül a gomba élmény foglalkoztat körülbelül 1,5éve, de még nem érzem magam késznek rá, először megtanulok valamilyen szinten meditálni, bötjölni stb...


ezt csak azért írtam le, hogy bizonyítsam sokkal inkább érdekelnek a tudatmódosítók tudományos és valamennyire spirituális szempontból(nem véletlen hogy minden kúltúrában és vallásban ott vannak), mint abból hogy kipróbáljam, ami azt illeti meg is értem a sok tiltást mert túl sokan csinálnak így olyan dolgot amihez nem értenek így veszélyes számukra, ráadásul nem is megfelelő mentalitással állnak hozzá....épp ezért nem tartom magam "drogosnak" inkább csak érdeklődőnek, sokkal több lexikális tudásom van ugyanis mint tapasztalati


sajnos nem szolgálhatok hasonló dícsérettek mert az agysebészes példa rossz, legalábbis mást fejez ki mint amit én akartam a farkasos példával


a drogokat egyenként osztályozom, még csak nem is típus szerint, kicsit több munkát igényel mint a jó és rossz módszer, de mindenképpen pontosabb


a pszichikai függőség leggyakrabban tapasztalatlan, kamaszkori használatra vezethető vissza, és legtöbbször azért alakul ki mert jointból, dohánnyal együtt fogyasztották és fiziológiai nikotin függőség alakult ki, de úgy értelmezték hogy a sóvárgás érzése a fű után szól


a valódi kender utáni pszichikai függőség főleg azoknál alakul ki akik nagy rendszerességgel fogyasztják, eleinte önszántukból, de később(3-5év általában) az életük részévé válik mint a fogmosás reggelente


az okos ember pedig biztos nagy megmondó volt, de hogy a drogokkal nem foglalkozott behatóan(ez alatt természetesen nem a használatot értem) az fix

2012. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ha valódi spirituális élményt akarsz ajánlom a Krisnásokat, vagy bármely mélyen vallásos csoportot. Mennyivel teljesebb spirituális élmény a tiszta test tiszta imájával közeledni egy átéléshez, látomáshoz, Istenhez! Van vele egy kis baj! Hosszú és fárasztó út!

Persze van "könnyebb", kérdés mennyire valós, mennyire tiszta a drogok által szerzett sugallat!

2012. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 an00nym ***** válasza:
100%

köszönöm az ajánlást, de nem véletlenül nem tettem fel ilyen kérdést :)

mert itt csak azt látják DROG, és már rögtön NE, minden gondolkodás nélkül a hozzáértők száma pedig közelít a 0hoz,

1,5év alatt a megfelelő fúrumokon tájékozódtam, tanultam meditálni, több pszichológushoz is elmentem, rengeteg élménybeszámolót elolvastam meghallgattam stb...

-volt ilyen kutatás amikor lelkészeket, papokat különböző vallások képviselőit hívták be egy tesztre, ahol psilocybe cubensist(kubai varázsgomba) kaptak, és érdekes módon mindannyian azt mondták életük egy meghatározó élménye volt, és hogy ezt mindenkinek át kéne életében egyszer élni, és nagyon sok más ember is ugyan ezen a véleményen van, persze nekik megvolt az a valásos "alapjuk" hogy nirvánához közeli élményük lehessen

-ebből a kutatásból derült ki mi történik ilyenkor az agyban(bonyolult, nem írom le)

- a gomba fő hatóanyaga a psilocin 4-oh-dmt, alig különbözik a szervezet saját hallucinogénjétől, a dmt-től(dimetil-triptamin), ez az anyag a tobozmirigyben termelődik és komoly spirituális élményeknél illetve klinikai halál vagy halál esetén drasztikusan megugrik a mennyisége, hogy ne legyen túl sok, a mono-oxidáz enzimek lebontják, nos ez sem véletlen...

- és megfelelő "alappal" a pszichedelikus szerek úgy működnek mint egy katalizátor, megmutatják hova lehet eljutni, de cserébe nem te irányítasz, illetve rosszul jársz ha irányítani próbálsz

na ennek már köze sincs a kérdéshez úgyhogy szerintem is ideje befejezni :)

2012. jún. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Akkor a kérdezőnek válaszolnék: Bár írtad hogy kipróbáltad, többet ne tedd. Megölni várhatóan nem fog, de megváltoztat! Érd el a kitűzött céljaidat mindenféle könnyítő segédanyag nélkül, mert bár az elején csábító a könnyen elérhető öröm, az ember nagy árat fizet érte! Ha kérdésed van, ne a csetszobákban keresd, hanem érdeklődj egy szakembertől, és az Ő válasza alapján dönts, megéri-e a kockázatot!
2012. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
JÉÉzus isten ?!?!?! :o
2012. júl. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!