Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MRSA hordozó vagyok. Van okom...

MRSA hordozó vagyok. Van okom félni?

Figyelt kérdés

Ma derült ki a garat-váladék mintából hogy MRSA pozitív lett. Avelox-ot kell szednem 7napig. Utána valamikor mandula műtét. Nincs semmilyen tünetem,ha nem lett volna ez a vizsgálat nem jöttem volna rá.

Van okom félni? Lehet szövődmény? A mandula-műtét teljesen megoldaná? Kérlek írjatok mert nagyon félek,bőgőgörcs jött rám azoktól amiket az interneten olvastam.



2012. jún. 14. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel semmi bajod sem lesz, és amennyiben csak a mandulád a góc, akkor a műtét meg is oldhatja a problémát. (Bár, sokszor az orrnyálkahártyát is szokta kolonizálni a baci.)


Az MRSA akkor jelent gondot, ha legyengült immunrendszerű embert fertőz meg (intenzív osztályokon szinte minden beteg ilyen), mert akkor az immunrendszer helyett csak az antibiotikumokra lehet számítani, de az MRSA sok gyógyszerre rezisztens. Vagyis, lehetőleg kerüld el a kórházakat, idős otthonokat és hasonló helyeket (a betegek érdekében).


Amúgy sok ember van, akik S. aureus hordozók, és semmi bajuk sincs (ahogy neked sem), az MRSA annyiban másabb, hogy ez a törzs rezisztens methicillinre, ami az egyszerű hétköznapokban nem sokat számít.

2012. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,nagyon örülök neki! Remélem tényleg így lesz!
2012. jún. 15. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!