Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez ekcéma vagy valami más?

Ez ekcéma vagy valami más?

Figyelt kérdés

Nagy ritkán (általában többhavonta vagy félévente, nem tudom) megjelennek a kézfejemen ilyen viszkető pici pontocskák. A mutatóujjam felett a csuklóvonalig egy kis sávban. Látszani nem látszanak, csak ha közelebbről nézem.


A jó múltkor mosogatószeres vízzel tisztítottam órákon át dolgokat, majd reggel arra ébredtem, hogy a jobb kezem viszket egy helyen. Hát igen, pont ott, ahol sokáig állt a kezemen a hab... Tehát biztos a mosogatószerre érzékeny a bőröm. Talán régebben is a mosogatószer váltotta ki. De mivel a viszketés nem tartott sokáig, és a láthatatlan pöttyök is elmúltak pár napon belül, nem foglalkoztam ezzel. (Gumikesztyű beszerzése mondjuk már eszembe jutott, csak nem szeretem az ilyesmit.)


Ami viszont érthetetlen, hogy ma reggel is megjelentek rajtam ilyen viszkető pontok, és ha jobban megnézem, ezek pici hólyagocskák, amelyeket, ha kivakarok, akkor szétfolyik a nedv belőle, és kevésbé viszket.


Azért érthetetlen, mert egyrészt tegnap nem csináltam semmi olyat, ami ezt kihozhatta, még csak nem is én mosogattam. Másrészt pedig a bal kézfejemen vannak szintén mutatóujj feletti sávban, pedig a bal kezemmel főleg nem szoktam sokmindent csinálni.


Egy jóbarátomnak volt ekcémája, de neki már tizenévesen, és kezén-lábán súlyosan. Nem akarom, hogy nekem is olyan legyen valaha...


Mi lehet nekem ez, mi okozhatja még, és lehet-e ebből később súlyosabb valami?



2012. jún. 16. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik kontaktekcéma. Bőrgyógyásznak mutasd meg.

Ha kerülöd az okozókat, nem jön elő. Mosó-mosogatószerek valóban gyakran okozhatnak ilyet. Nem szabad "kiáztatni" a bőrt.

Vérvizsgálattal lehet kideríteni, mire lehetsz allergiás.


Kezelésük, ha mégis előjön: egy tapasztalt ekcémás ismerős tanácsolta, remélem, jól írom a krémek nevét.


Szteroidmentes: Elidel

ennél jobb Protopic

Kinek ez válik be, kinek az....


Szteroidos: Elocom, de ez "erős", vékonyítja a bőrt, hajszálerek keletkeznek tőle, sebesedik tőle a bőr.

Van jobb kevésbé szteroidos állítólag, a nevét nem tudta 3-4 dologból keverik ki, pici tégely 6000 Ft körül van.

2012. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hirtelen fellépő, piros, hólyagos kiütést, külsőleg hideg, citromos vagy almaecetes vízzel mosogasd le. Almaecet a jó meleg fürdőben is hatásos. A tartós ekcémára kamillából, és cickafarkból, vagy ezerjó fűből főzött teát lehet alkalmazni borogatásra. Az aloé húsos levele is kellemesen hűsíti a kivakart bőrt.
2012. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

kontaktekcéma... sose hallottam még. Rákerestem. Hát lehet, bár nekem nem olyan súlyos.

Mindenesetre figyelem, hogy a mosogatószeren kívül mi okozhatja még, mert azt írják több nappal később is lehet a tünet, mint ahogy az allergén érintkezett a bőrrel. Hm.


Akinek esetleg hasonló tünete volt, írhat, hogy súlyosbodott-e...!

Köszi a válaszokat!

2012. jún. 16. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!