Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez esetben megcsinálnák nekem...

Ez esetben megcsinálnák nekem a vizsgálatokat, ugye?

Figyelt kérdés

Röviden az előzmény:

Kb. 5 éve ekcémás lettem, az első 4 évben nagyon durva volt a helyzet. A karomon és a nyakamon, néha a vállamnál, mellkasomnál voltak kiütések. Már 2x volt allergiavizsgálatom, a 2 eredmény teljesen mást mutat (az egyik szerint pl. minden tejtermékre allergiás vagyok, a másik szerint nem). Elvileg speciális diétát kéne tartanom, hiszen amire allergiás vagyok, azt nem ehetném. Eleve nagyon sok ételre allergiás vagyok elméletileg, de semmiben sem vagyunk már biztosak. Így 2 éve elmentünk beutalóval a kórházba, hogy csináljanak egy újabb vizsgálatot (vérvétel + allergiavizsgálat), de nem csinálták meg, mert csak 5 évente lehet. Azt mondták, hogy allergia nem múlik el csak úgy, max. rosszabb lesz idővel.


Jelenleg közgazdaságot tanulok szakközépiskolában, jövőre érettségizem. Főiskolára szerettem volna menni, de most úgy néz ki, hogy nem fogok jelentezni februárban, mert önköltséges lenne a szak, ami érdekel. A suliban itt tudok maradni szakmai képzésen érettségi után. Az egyik, ami nagyon érdekelne az a vendéglős, csak ekcémával nem lehetne. Amikor felvételiztem és volt orvosi vizsgálat, akkor mondták, hogy jó, hogy nem abba az osztályba jelentkeztem, mert eltanácsoltak volna.


A betegségem normalizálódott. A 3-4 évvel ezelőtti állapotokhoz képest gyönyörű a bőröm. Már nem annyira száraz, alig van 1-2 kiütésem és most már végképp nem tudom, mi lehet az allergiával.


A házi orvosom megírná beutalót, ha kérem, ebben biztos vagyok, hiszen nagyon jó orvos, mindig a beteg érdekeit nézi.

A kérdés az, ha a további tanulmányaimról van szó, megcsinálnák-e a vizsgálatot akkor is, ha nem telt el az 5 év?



#vizsgálat #vérvétel #ekcéma #allergiavizsga #vendéglős szak
2012. jún. 15. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt csak akkor tudod meg, ha odaállítasz a beutalóval. De szerintem,ha kicsit is van bennük empátia akkor igen. Ha meg mégse, akkor biztos el lehet vele menni magánorvoshoz is, akit nem fog érdekelni, hogy hány év telt el. Persze, ha anyagilag megengedheted.
2012. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A nyáron mindenképpen elmegyek az házi orvosomhoz és beszélek. Nem is lenne kérdés, ha tehetnénk magánorvoshoz mennénk, de sajnos nagyon drága.
2012. jún. 17. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!