Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért büdös a hónaljam?

Miért büdös a hónaljam?

Figyelt kérdés

ne írjatok olyat légyszi h fürödjek meg, dezodor stb..

deo nem használ.. és megfürdök, de kb 2 óra múlva érződik h izzadok..:// mit tudok ellene tenni?



2012. jún. 19. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj bőrgyógyászhoz.
2012. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fürdés után töröld át almaecetes vatta pamaccsal, és használj mentolos hintőport.
2012. jún. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert jobban megtelepednek ott a baktériumok.
2012. jún. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Valamilyen belső baj lehet, ki kell vizsgáltatni.
2012. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
49%
Az izzadság elsősorban a szőrszálakon tapad meg és ott kezd el büdösödni. Borotváld a hónaljadat és meglátod, hogy nem lesz büdös.
2012. júl. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

tévedés ez a szőrszálas dolog a megtelepedő baktériumokkal, gonbákkal, stb., én is elhittem, amíg nem tapasztaltam meg magam az ellenkezőjét...


először is, nincsenek szőrszálaim ott, mert nőként epilálom rendszeresen, másrészt mániákusan fürdök, tisztálkodom, ha kell, ha nem, a szagokra pedig különösen érzékeny vagyok, az izzadságra főleg, ezért napközben többször is zuhanyzok - kapok is érte eleget a fejemre, hogy ez már beteges -, mindezek ellenére előjött nálam is két éve kb. ez az izzadásos dolog.


kezdem azza, hogy életemben soha nem voltam izzadós, azt sem tudtam milyen az, nyáron is ritkán izzadtam, de egyfajta anyagcserezavarral összefüggő betegségem miatt egyszer csak előjött nálam ez az izzadás-probléma, elkezdtem izzadni hónaljban és a homlokom tetején, a hajvonalamnál, ugyanakkor az orvos megtiltotta a kemikáliák használatát, így a deókat is hónaljban...


a hajvonalamnál nem okoz különösebb gondot, használok rá olyan tisztító kendőcskéket, és hajat mosok naponta, de az izzadság.... az valami hihetetlen, hogy ha semmit nem csinálok, csak ülök a fotelbenm és olvasok, akkor is érzem, hogy izzadni kezdek ha meleg van, és percek múlva már érzek is egyfajta rettenetesen zavaró bűzt, izzadságszagot, amit régen csal másoknál tapasztaltam, mondjuk egy tömött buszon kánikulában...


lefürdök, megmodakszom alaposan, antibakteriális tusfürdővel, és percekkel később már érzem is újra.


és akkor az ellenszer, amit az orvosom javasolt alternatívaként a dezodorok helyett:


SZÓDABIKARBÓNA!


az izzadságot ugyan nem állítja le, de a szagot igen! a lehető legfinomabbra őröltet veszem - ha netán nem kapok csak szemcsésebbet, kévédarálóval lehet őrölni rajta kicsit, mitől púder-finomságú lesz, és nem kellemetlen a használata -, szóval, kiürült hintőporos flakonba töltöm, és úgy használom, mint a hintőport, behintem vele a hónaljam, és láss csudát: ettől fogva azonnal (!) szagtalan lesz az meber hónalja, az izzadság mint a víz olyan semleges illatú lesz, a világon semmit nem lehet érezni, gyakorlatilag egész nap, teszteltem! illetve folyamatosan tesztelem.


- eleve izzadságszagú emberkén is kipróbáltunk már, és azt a szagot is képes volt semlegesíteni, szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, a színes ruhát sem marja ki, pedig attól nagyon tartottam, hogy esetleg kifakítja hónaljban, mint ahogyan az izzadság maga, vagy a dezodorok, izzadsággátlók is nyomot hagynak sokszor, de ez nem hagy! próbáljátok ki, bioboltokban és gyógyszertárakban lehet gazdaságos, nagyobb kiszerelésben is kapni -


még valami: az izzadást magát leállítani különféle kémiai szerekkel amúgy is veszélyes az orvos szerint, szal azzal sem árt csínján bánni, még ha csábító is a gondolat, hogy az ember egyáltalán ne izzadjon, de ne feledjük, annak is VAN élettanilag hasznos funkciója, például a test hűtése!

2014. jún. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
elnézést kérem a rengeteg melléütésért, kapkodva írtam, és a virtuális billentyűzet ugye... ilyen ;) egy apróságot még kifelejtettem az előbbiekből, a szódabikarbóna antibakteriális, fertőtlenítő hatású is egyben, tehát a naktériumtenyészet eleve kilőve a hónaljban, természetesen, ami már önmagában is pozitívum lenne, de a szagsemlegesítő hatása frenetikus! ennyi ;)
2014. jún. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!