Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet javítani természe...

Hogyan lehet javítani természetes módon a látást? Óvni a szem állapotát?

Figyelt kérdés

Hallottam arról, hogy a szemmel különböző alakzatokat kell leírni, így edződik a szemünk izma.


Sokat olvasok és tenni szeretnék azért, hogy elkerüljem a szemüveget.


Tapasztalatok is érdekelnek.


2012. jún. 24. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Legnagyobb ellensége a napfény. Jó minőségű napszemüveg használata nyáron és amikor süt a nap, télen is. Ez a sötétben ne olvass meg ilyenek az baromság, az agyunkkal látunk, a szemünk csak közvetíti a képet.
2012. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A sötétben olvasással az a gond, hogy túl közelről kell nézned a könyvet és túlerőlteted a szemed. Persze nem a betűkkel van a baj, ha sötétben a tenyered nézegetnéd, az is ugyanolyan ártalmas (csak hamarabb megunod, és abbahagyod).


Amitől az én szemem jobban érezte magát:

* elegendő alvás

* számítógépezés közben óránként felállok, mozgok kicsit és más távolságba is nézek (ez a gerincemnek is jó)

* úgy helyezd el az asztalod, hogy ha felnézel, messzebbre tudj nézni (ki az ablakon, a szoba másik felébe stb.). Felnézéskor így pihen a szemed. Ha a falnak tolod az asztalt, az ebből a szempontból nem jó.

* este nem teljesen sötét szobában számítógépezek (tv ugyanígy, de azt nem nézek). Ez is a gyakoribb felnézésre ingerel.

* több ivás, színes gyümölcsök fogyasztása (ezt érezni nem éreztem, de állítólag használ a karotin miatt)

* napszemüveg, de egy sima napellenzős sapka is nagyon sokat ér


Ha 10-14 éves vagy és hajlamod van rá, akkor a növekedésből adódó szemromlást nem tudod sajnos elkerülni. Ha neked ilyened van, akkor az addig fog romlani, amíg növekszel, utána megáll.

2012. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok. :) Csak sokat olvasok az egyetem miatt, illetve saját szórakoztatásomra is. :)
2012. jún. 24. 16:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Az olvasás nem rontja a szemet.
2012. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én mást olvastam erről és a tapasztalataim is azt mutatják, hogy megviseli a tartósan egy pontba figyelés.
2012. jún. 24. 22:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Az agy az, ami lát. Persze a szem izmait nem árt néha megtornáztatni, de a szemünk romlása is eléggé genetikafüggő. Ismerek olyat, aki világ életében olvasott, vezetett, semmivel sem óvta a szemét, 70 elmúlt és nem kell neki szemüveg.
2012. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a tapasztalataim is azt mutatják, hogy megviseli a tartósan egy pontba figyelés."


Ez a megfigyelésed helyes. A megoldás az, hogy időnként felnézel, hogy ne nézz olyan sokáig _folyamatosan_ egy pontba.

2012. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!