Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvászavar ellen mit lehet tenni?

Alvászavar ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van-e esetleg valami házi praktika, amitől hamarabb elalszik este az ember. Hallottam, hogy lefekvés előtt pl. egy pohár langyos mézes tejet kell inni, az segít az elalvásban. Hiába fekszek le mondjuk már este 9kor, éjfélnél előbb sajnos nem tudok elaludni. Tegnap 11kor (este) feküdtem le, úgy voltam vele, hogy úgy sem tudok elaludni, hát hajnal fél 2kor még fent voltam, és fél 5kor kelek!! :(

Szóval, van-e valami ötletetek, hogy hogyan aludhatnék jobban, vagy hogyan aludhatnék hamarabb el?

Esetleg tapasztalatok?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 25. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Levendulás fürdő, citromfű, levendula, macskagyökér tea, de ezeket 2 hétnél tovább ne használd, a komló miatt a sör is jó. De hosszú távon a kiváltó okot kéne keresni, pölö stressz és azzal kezdeni valamit.
2012. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez mióta van már így veled? Mennyire fárasztó a napod?

Nekem vagy az jön be, ha sokat olvasok, attól elfárad az agyam és a szemem is, vagy ha sokat sportolok, de feltétlenül nem lefekvés környékén, hanem jóval hamarabb. Esetleg valamilyen nyugtató vagy altató hatású gyógyteát próbáltál már?

2012. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindig is rossz alvó voltam, de ez az álmatlanságos alvászavar kb. 2-3 hónapja tart, de elég intenzíven. Minden reggel fél 5kor kelek, van , amikor nagyon fárasztó napon van, 10 órát is melózok, de van , amikor csak 4et. Ez változó, viszont a helyzeten nem segít, ha nagyon fáradt vagyok, délután egy pár órára elpilledek, de akkor meg ugyanúgy nem tudok este aludni. Próbáltam a Valeriana drazsét, de semmi, csak elkezdtem tőle remegni, meg zsibbadtak az ujjaim. :(

Teákat még nem próbáltam, milyet ajánlanátok?

2012. jún. 25. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak az orbáncfű teát próbáltam, de nekem elsősorban stressz okozta a problémát és az főként arra való. Viszont most rákerestem neked, és találtam kettőt, ami szerintem beválhat:


Teakeverék alvásproblémákra: 80g macskagyökér, 20g orbáncfű. Két-három kávéskanálnyi keveréket 2,5 dl állott vízzel leöntünk, 12 órát állni hagyjuk, szűrjük és lefekvés előtt iszunk belőle egy-két csészényit. Altató tea, nincs mellékhatása. Azoknak is ajánlott, akik le akarnak szokni az altató tablettákról.


Illetve egy ilyet is találtam:

A legegyszerűbb teakeverék alvásproblémára egy-egy kávéskanálnyi komló és macskagyökér keveréke. Ezt leforrázzuk 2 dl vízzel, 15 percig állni hagyjuk, leszűrjük és lefekvés előtt isszuk meg.

2012. jún. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!