Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakbélgyulladásnak mik a tünetei?

Vakbélgyulladásnak mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2008. máj. 1. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasfájás, ami egy pontból indul és kisugárzik máshova is, valamint erősödik.

Hányinger, hányás.

Láz.

2008. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. És ezek szerint, ez a sorrend? Milyen gyorsan követik a tünetek egymást? Bocs a sok plusz kérdésért....
2008. máj. 1. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2-3 napig nem volt székleted, az is egy tünet.

Én voltam már vakbélgyanúval kórházban, pedig épp hasmenésem volt. Azt mondta a sebész:

Kétféle sebész van: az egyiket már becsapta a vakbélgyuszi, a másikat meg be fogja csapni.

A vizsgálatnál akkor írta meg a kórházi beutalót, amikor nyomta a hasam a vakbél felett, és megkért, hogy emeljem fel a jobb lábamat nyújtva. És ekkor fokozódott a fájdalom.

Ha felmerül a gyanú, szerintem mindenképp menj orvoshoz, mert nagyon veszélyes. Nem is egy ismerősöm van, aki majdnem ráment.

Inkább küldjön haza a doki, hogy semmi bajod.

Egy barátnőmnek elviselhetetlen görcsei lettek hirtelen, egy fél órán belül be is vitte a mentő. Nem kellett megműteni, lejegelték. Ez 10 éve volt, azóta semmi baja.

Szóval a tünetek nagyon egyénfüggők, szerintem.

Bocs, ha túl sokat írtam :)

2008. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam először is!

Van amikor lassan alakul ki, van amikor hirtelen rohamosan!

Nekem előző este hányingerem volt, aztán másnap délelőtt elkezdett fájni a hasam, ami kb. délre olyan erős lett hogy hazakísértek. Elmentünk a háziorvoshoz, aki megnyomkodta a hasam, felemelte a lábam stb, de nem tudta pontosan megmondani. Beutalt a kórházba, már az odavezető úton hánytam is (még mindig délután volt), a doki elküldött ultrahangra, semmi, elküldött a nőgyógyászhoz, semmi. Éjszaka jegeltek, kaptam fájdalomcsillapítót, de egész éjszaka nem aludtam, mert annyira fájt a hasam. Reggel jött a vizit és a nagyokosok ott álltak körbe az ágyamnál, hogy mi legyen, ugyanis a jegelés semmit nem használt az égvilágon. Eldöntötték hogy megműtenek, de még mindig nem volt tuti nekik, hogy vakbélgyulladásom van! Kiderült aztán, hogy már perforált is a vakbelem, és azért nem találták az okot, mert a másik oldalon volt a vakbelem:)

Na ezt csak azért meséltem el, hogy ilyen is van! De ne ijedj meg! Ha van valami, szerintem is menj orvoshoz!!

2008. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt perforált vakbélgyulladásom, de az a fura, hogy annyira nem is fájt, ezért nem gyanakodtak rá.

Először mintha egy kő lett volna a gyomromban, estére hányinger megvolt, elmentem ügyeletre, mondták jöjjek vissza reggel, nincs komoly bajom. Visszamentem, akkor mondták, hogy vakbél, de már menni nem tudtam.

Bevittek megyei kórházba, ottvoltam egy hetet, szerintük fertőzésem volt, fehérvárra akartak vinni, de végül hazaküldtek. Otthon már durvábban szenvedtem, vissza kellett menni vérvételre, mert gyulladás volt a testemben. Azt mondták nincs semmi bajom, másnap megultrahangoztak, tályogos volt a vakbelem. Azonnal toltak a műtőbe, kimosták a beleimet, mert szétfolyott a gennyes folyadék a hasamban. Csövet kaptam, kb. 3 napig, egy hét intenzív, de már jól voltam:) Hazamentem, azóta minden oké:) Mondjuk ez két éve volt, elég régen:)

Szóval szerintem is elég egyénfüggő, mondjuk ehhez már tudás kell, hogy ilyen szinten félrenézzenek valamit.

2009. márc. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!