Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sclerosis multiplex? Mit...

Sclerosis multiplex? Mit jelent? Mik a tünetek? Honnan megállapítható? És hova vezet?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Google a barátod.

A sclerosis multiplexről még wikipédia is van.

Persze kényelmesebb itt várni a válaszra, mint utánajárni.

2012. jún. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
olyat várok, akinek személyes tapasztalata van. A google-t már átolvastam, de azért köszönöm :)
2012. jún. 30. 23:17
 3/9 anonim ***** válasza:
10%

Ezesetben bocsi.

A SM-nek rengeteg féle tünete és lefolyása lehet. Akiről én tudok, annak mindene remegett, zsibbadt, pár évig húzta, majd meghalt. Ha jól tudom megfulladt. Nem bírta a tüdeje.

Szemét, aljas egy betegség.

2012. júl. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy tolószékes lett a végére, és majdnem teljesen béna.
2012. júl. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

azért az nagyon ritka, hogy vki néhány év alatt kvázi ebbe haljon bele.


Ha olvastad a neten,akkor tudod,hogy nem véletlenül hívják 1000 arcú kórnak, de a legjelemzőbb egyik-másik végtag gyengesége, zsibbadás, érzékzavar, ltátszavar, de bármi bármikor lehet


neurológia vizsgált és MR alapján felállítható, esetleg gerinccsapolás.


Hova vezet? Mindenkinél egyedi a lefolyás, vannak akik teéjesen normálisan, esteleg minimális tünetekkel élnek még 80 évet. Vannak,akik sajnps promer progreszív formájában szenvednek, ők fokozatosan néhány éveben belül teljesen leépülnek. A többség pedig a remissziáló-remittáló csoportba tartozik, ők hol jobban, hol rosszabbul vannak, de jellemzően a vége ennek is az, hogy már nem lesznek javulások és leépül, de hogy két tünetemnetes időszak között 3 hónap vagy 30 év telik el, az mindenkinél egyedi.


Ma már sokféle gyógyszer van, és sok vizsgálat is folyik. Ezekkel a szerekkel azért sokszor eredményesen lehet csökkenteni a shubok számát és időt nyerni, hogy minél tovább élhessen normálisan a beteg. Sokat számít az életmód is, a stressz példálul nagyon sokat ront rajta, összességben nem lehet kiszámítani kinél hogyan alakul


egy SM beteg

2012. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
elgépeltem... primer progresszív természetesen
2012. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ezt a sok választ!! (:
2012. júl. 2. 23:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, amíg nem vagy beteg, tényleg nem érdemes komolyabban foglalkoznod vele. Majd a neurológus mutatja ki, mri vizsgálattal, de előtte ha fennáll a gyanú, csak akkor küld el a vizsgálatra. A tünetek nagyon változatosak, nekem semmi remegés sem volt, ellenben volt más, ami sokkoló volt, elment a látásom, de szteroid kúrával vissza tudták hozni. Szóval semmi sem menthetetlen, minden fejben dönt el. az SM "csak" egy gyulladás, amit nem szabad hagyni, hogy eluralkodjon rajtad. az SM NEM halálos betegség.
2013. márc. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: 15 évig relapsz-remittáló néha shubokkal tarkítva eléldegéltem dolgoztam (több országban sok utazással járó melót csináltam), mostanra 15 év után eléggé (nagyon) leromlott a járásom, már nem dolgozom.


Az orvos nem vállalja, hogy jósol (olyan optimista azért nem vagyok)

2013. nov. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!