Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mely alsó és felső meg nem...

Mely alsó és felső meg nem hallott Hz-nél számít valaki halláskárosultnak 21 éves korban?

Figyelt kérdés
A kérdés egyértelmű. Úgy érzem picinykét gyengébb a jobbik fülem, de itt max 10Hz-nyi eltérésre kell gondolni. Úgy kell érteni, hogy ballal még lehet meghallom a 20-25-öt, a jobbikkal már csak a 30-35Hz-t. De a mindennapi életben csak akkor érzem, ha odafigyelek a hallásomra erősen, hogy egy picinykét a jobikkal valami nem tiszta. Meg mintha nem egyformán hallanám, hanem különböző módon. Vagyis a hangszínre gondolok. Két füllel egyszerre nem tűnik fel soha. Azt tudom a szemről, hogy aki rendesen látja a szineket, az megfigyelheti, hogy különböző módon látja jobb és ball szemmel külön-külön a szinárnyalatokat. Most kérdés a fülnél mi a helyzet? Ha hülyeségeket beszélek előre is bocs. Lehet azért zavaró ez nekem, mert elvileg nagyon jó a zenei hallásom, ezért nem tudom másoknál mikortól tűnik fel a halláskárosodás. (21/F)

2012. júl. 4. 13:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!