Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az allergia elmúlhat? Ez...

Az allergia elmúlhat? Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

7 éve vagyok allergiás. Először csak parlagfűre és a fekete ürömre, aztán a macskákra, 3 éve pedig már az összes tavaszi fára. Gyakorlatilag évek óta márciustól novemberig viszketett a szemem, az orrom, a torkom, taknyom-nyálam egybefolyt, hogy stílusos legyek.:) Ráadásul 3 éve keresztallergiám is lett az összes gyümölcsre, meg néhány zöldségre is és ez az összes tünet gyógyszer mellett is megvolt, csak kicsit enyhültek. Viszont idén még csak 1-2 alkalommal viszketett egy kicsit az orrom, de orrspray használata után el is múlt.


Létezik olyan, hogy elmúlik az allergia? Mert ezekben a száraz időkben már régen ki kellett volna jönnie, nem is akárhogy!:S Olyan jó lenne, ha elmúlt volna!:)


2012. júl. 7. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy az allergia legyengült immunrendszerre utal. nem szedtél valamilyen étrend-kiegészítőt, amitől felerősödött az immunrendszered?
2012. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen elmúlhat. Parlagfű friss hajtásait fogyaszd naponta. MINDEN ALLERGIÁT MEGSZÜNTET!
2012. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tévhit, hogy az allergia a legyengült immunrendszer betegsége. Az allergia valójában az immunrendszer téves reakciója ártalmatlan anyagokkal szemben, ha úgy tetszik, túlműködése. A reakció időszakonként változhat, egyes anyagokra erősebben más anyagokra akár el is tűnhet az allergia. Van, hogy évekig nem jelentkezik aztán újra előjön. Az én kisfiamnak a kutyaszőr allergiája múlt el utoljára és a macskaszőrre reagált erősen. Majd két évig teljese tünetmentes volt, idén nyár elején pedig újra fulladni kezdett. Az allergia ilyen.
2012. júl. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy az immunrendszer "hibás" reakciója az allergia. Amúgy nem szedtem semmit, csak tőzegáfonyát a felfázásomra, de nem hiszem, hogy ez közrejátszana.:)


Akkor ezek szerint ne örüljek, mert simán visszajöhet.:( Na mindegy, a lényeg, hogy eddig megúsztam.:) Egyébként érdekes, mert a keresztallergiám megmaradt.

2012. júl. 7. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!