Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A természetes halálkor nem...

A természetes halálkor nem érzek majd fájdalmat?

Figyelt kérdés
Igazábol 16 éves vagyok és érdekel a biologia,nincs betegségem,mindenem jól müködik,nem dohányzom(de már kiprobáltam) és nem iszok alkoholt(csak amikor olyan alkalom van,szülinap ,de akkor is 1 pohárnyit se.). Hallottam már olyanrol ,hogy létezik a végelgyengülés,amikor a szervek már nem birják és leállnak és utána halál lesz. Ha figyelembe veszük a szenyező anyagokat a levegőben és nem dohányzom és nem iszok alkoholt,csak ha olyan alkalom van akkor amikor idős leszek akkor ha álmomban vagy ébren halok meg akkor azt nem fogom megérezni? Olyan mintha este probálok elaludni és nem veszem észre ,hogy már elaludtam? Más szóval ha természetesen fogok meghalni akkor az fájdalommentes lesz?

2012. júl. 11. 17:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
én ha már annyira öreg leszek tuti, h minden csontom sajogni fog, szóval én szívesen élnék 60 éves koromig és leugranék a 15. emeletről olyan gyorsan halnék meg, h nem lenne időm fájdalmat érezni...
2012. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kamasz foglalkozik a halállal, és fél tőle.

Nem egyedi a kérdésed.Amit természetes halálnak hívsz az a un.végelgyengülés. Ilyenkor a szervezetben nincs konkrét betegség és a halál oka a szervek fokozatos leállása. Sajnos láttam több ilyet. Azért sajnos,mert a halált látni nem kellemes dolog: De az tény,h aki így hal meg nincsenek komoly fájdalmai, csak szépen lassan "elfogy az ereje".

2013. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 nicola73 ***** válasza:
11%
A halállal tényleg kár foglalkozni, mivel úgy se tudsz mit kezdeni vele. Ádám és Éva óta minden ember meghal, mert bűnt örökölt. Tanulmányozd a Bibliát, ismerd meg mit vár el tőle a Teremtőd és akkor nagyon sok mindent megértesz, például azt is hogy lehetőséged van az örök életre is, de ehhez úgy kell cselekedned hogy örömet okozzál Istennek.
2013. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 kirke válasza:
100%

Szerintem teljesen természetes, hogy minden épeszű embert érdekel halál gondolata, hiszen az élete, egyénisége része, amit meg kell majd élnie, át kell majd esnie, és ezért fel kell rá készülnie, hogy ne érje váratlanul. A mai társadalomban teljesen elidegenedtünk a haláltól, ez a nem normális, és nem az, ha gondolunk rá! A 19. századig a halál a mindennapi élet szerves része volt, az emberek gyakorlatilag kivétel nélkül otthonaikban hunytak el, a holttesteket a hozzátartozók mosdatták és öltöztették. A modern orvoslás fejlődésével folyamatosan javultak és drasztikusan csökkentek a halálozási arányok, és az idősek, haldoklók kórházakban vagy ápolási otthonokban halnak meg, sőt, gyakran már haláluk előtt hosszú ideig ott élnek, és nem otthonukban. A modern társadalmakban a halál így lett fokozatosan és végérvényesen tabu, a halál közelsége, látványa a legtöbbek számára elviselhetetlen, kibírhatatlan jelenséggé vált.

Mára a halál képe gyakorlatilag eltűnt a szemünk elől. A legtöbben intézményekben hunynak el, és abban az esetben, ha valakit mégis otthonában ér a halál, holttestét a lehető leghamarabb elszállítják, hogy előkészítsék a temetésre vagy hamvasztásra. Gyakorlatilag alig tudunk valamit a halál természetéről, nem vagyunk rá lelkileg felkészülve, sem a mi halálunkra, sem mások halálára.

Szóval ez teljesen természetes jelenség, hogy egy ember akár fiatal, akár öreg, gondolkozik erről, szerintem sokkal többet kellene beszélnünk az elmúlásról, nem szabadna ennyire elidegeníteni az élettől, a mindennapjainktól, a kultúránktól, és rögtön rámondani a gondolkozó embere, hogy aberrált, csak azért mert érdekli a halál. Az beteges, aki fetisizálja az életet, és nem mer a halálra gondolni, mert azt valami aberrációnak tartja!

2014. jan. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!