Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A természetes halálkor nem...

A természetes halálkor nem érzek majd fájdalmat?

Figyelt kérdés
Igazábol 16 éves vagyok és érdekel a biologia,nincs betegségem,mindenem jól müködik,nem dohányzom(de már kiprobáltam) és nem iszok alkoholt(csak amikor olyan alkalom van,szülinap ,de akkor is 1 pohárnyit se.). Hallottam már olyanrol ,hogy létezik a végelgyengülés,amikor a szervek már nem birják és leállnak és utána halál lesz. Ha figyelembe veszük a szenyező anyagokat a levegőben és nem dohányzom és nem iszok alkoholt,csak ha olyan alkalom van akkor amikor idős leszek akkor ha álmomban vagy ébren halok meg akkor azt nem fogom megérezni? Olyan mintha este probálok elaludni és nem veszem észre ,hogy már elaludtam? Más szóval ha természetesen fogok meghalni akkor az fájdalommentes lesz?

2012. júl. 11. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Sajnos de.
2012. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

"Olyan mintha este probálok elaludni és nem veszem észre ,hogy már elaludtam?"


Igen, létezik ilyen halál, de nagyon ritka.

2012. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem bizony. Ha természetes halállal halsz meg, ezen belül is álmodban, akkor az olyan, mintha csak elaludnál és nem kelnél fel reggel.


Miért foglalkoztat ennyire a halál és a fájdalom?

2012. júl. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak eszembejutot ez a dolog. Ha már valamikor megkell halnom akkor nem akarok fájdalmat érezni. De a természetes halálnál miért van fájdalom? A bátyám eddig mintha mondta volna, hogy egy ember természetes halálnál nem érez fájdalmat.
2012. júl. 11. 20:18
 5/14 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek a több kommenthez ,de csak most láttom az utolsó válaszoló válaszát. Akkor az ember idős korába ha alszik, ha ébren van akkor is nem érez fájdalmat amikor meghal?
2012. júl. 11. 20:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdés, miben hal meg. Betegség? Baleset? Éhezés, fáradtság, kihűlés, vagy ilyesmi?
2012. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenki megfog halni idős korába,csak az a változó ,hogy mikor. Elméletben nincs semmi oka a hálálnak ha az természetes halál. Egyszerűen a szervek nem müködnek tovább. Nincs a természetes halálnál betegség,csak már a szervezet nem birja.
2012. júl. 12. 08:17
 8/14 anonim ***** válasza:
végelgyengülésnél sokszor már nem is nagyon vesznek tudomást a külvilágról az emberek. Az egy kiszolgált állapot, amit ugyebár senki nem szeretne. Ritka az aki tök jol van és este lefekszik aztán reggel nem kel fel.... A végelgyengüléses halálnál elötte pár héttel már nem tud egydeül enni pelenkázni kell stb... Szoval nem valami jó helyzet. Amivel nincs szenvedés az a hátsó fali szivinfarktus meg a sulyos balesti halálok. Ezek egy pillanatok és nincs fájdalom.
2012. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Megint megkérdezem: miért foglalkoztat téged ennyire sokat a halál? Valami mélyen bánt? Valakit elveszítettél? Félsz, hogy valakit elveszítesz? Súlyos anyagi gondkaid vannak? Esetleg öngyilkosségi gondolataid?


A halál az élet része. Van, amikor sokat szenved előtte az ember, van, amikor este lefekszik, és reggel nem kel fel többé (mint pl. Hofi). Van, aki nappal alszik el, örökre, pl. egy könyv fölött, mint Tolnay Klári és Szabó Magda. Teljesen egyéni a halála, mint ahogyan az élete is az volt.


Nekem volt halálközeli élményem. Az ugyan nem halál, de elég közel van hozzá :) Nem kell félni. Van hova menni.

Addig is azzal törődj, hogy élj, és a dolgodat tedd, amiért születtél.

2012. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Túl sok problémám nincs jelenleg,1-2 éve volt egy öngyilkosági kisérletem ,de korházban kötöttem ki és szerencsés vagyok ,hogy nem károsodott egy vagy több szervem a gyógyszer túladagolásban. Azota rájöttem ,hogy az önpusztitás nem old meg semmit. Az jár folyton a fejemben ,hogy 1: Ne legyen fájdalmas a halálom. 2:Ha létezik a reinkarnáció akkor a következő életemben máshova születek. Mert nem tudom elkébzelni ,hogy a halál után nincs semmi. De ezzen kivül tényleg csak kiváncsiságbol kérdeztem.
2012. júl. 26. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!