Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az arcidegzsába gyógyítható a...

Az arcidegzsába gyógyítható a Janetta műtéttel? Van itt valakinek arcidegzsábája?

Figyelt kérdés
Édesanyám 15 éve szenved arcidegzsábától. Olvastam az interneten, hogy egy MR vizsgálat segítségével megtalálható a baj forrása. Valakin segített a Janetta műtét? Ki volt az orvosa? Hogy sikerült a műtét? Mennyire veszélyes beavatkozás?

2012. júl. 12. 14:25
 1/2 Blondie3 válasza:

Kedves kérdező!!

Remélem,nem késtem még el egy kis tanáccsal az arcidegzsábával kapcsolatban. Édesanyám 2010 óta szenved vele, eleinte Tegretolt kapott,aminek a hatása elmúlt egy idő után,aztán Lyrica-t,ami segített ugyan,de a fájdalmait nem szüntette meg. Az én tanácsomra másfél hete kínai gyógynövények kivonatát tartalmazó fájdalom csillapító tapaszt használ,ún. tigris tapaszt(hátul a tarkójára ragaszt egyet minden nap,mert neki az alsó agytörzsből ered a baj) és másfél hete tünetmentes lett. Voltunk idegsebésznél,azt mondta,hogy ezek a tapaszok valóban megoldást jelentenek,természetesen nem véglegest,de pár hónapig nagyon hatásosak. Édesanyámnak novemberben fognak MRI-t csinálni,azután beszélünk az orvossal a műtétről,ami tűbeszúrással fog történni, gyógyulási esély 70 százalék. Remélem,tudtam még segíteni.

2012. júl. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Anyukám augusztus végére kapott időpontot az orvoshoz, így a sorsa akkor dől el. Reméli, hogy alkalmas lesz a műtétre, mert ez jelenti az utolsó esélyt számára. Ha gondolod, akkor szívesen megírom a fejleményeket! A neten egy olyan beavatkozásról olvastam, ami egy koponyaműtét. Küldök linket, hogy ti is megnézhessétek, hogy milyen műtét létezik. Ennek a beavatkozásnak is van kockázata, mint minden másnak, de reméljük, hogy gyógyuláshoz vezet! Augusztusban találkozunk először az orvossal, majd akkor többet tudunk már... :)


Itt a beavatkozás: http://www.youtube.com/watch?v=l4sne6iCriY

2012. júl. 28. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!