Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csípéstől dagadhatott be a lábam?

Csípéstől dagadhatott be a lábam?

Figyelt kérdés
Reggel arra ébredtem, hogy egy hatalmas kb. 4cm átmérőjű piros folt van a combomon, és meg van dagadva. 2 hete volt bennem egy kullancs. Nem emlékszem hol, de arra felé, ahol ez lett. Attól lehet, vagy valami más megcsíphetett este? A közepén van egy apró folt, ami sötétebb.
2012. júl. 13. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha volt kullancs csipésed, azonnal menj el a háziorvoshoz. Ha a vérvizsgálat poz. lesz, kapsz antibiotikumot.
2012. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De fél órán belül biztos kivettem azt a kullancsot, vagy ez nem számít? Nagyon pici volt. Ha hétfőig nem javul, akkor elmegyek dokihoz.
2012. júl. 13. 14:59
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Ne várj hétfőig, még ma menj el a sebészetre, erre azonnal kell valami.
2012. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Oké, akkor elmegyek holnap. Ma nincs mivel bemenni. De akkor hová menjek? Házi orvos, vagy valami más? Ha eltűnik arra magától, vagy javul, akkor is mutassam meg? Mit fognak csinálni?
2012. júl. 13. 15:56
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem holnap nincs háziorvos, sem egyéb rendelés. Bőrgyógyászatra menj.
2012. júl. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Na jó. Mind a 3 válaszban mást mondtok. :) Ügyelet vagy valami csak van, nem? Nem fognak hülyének nézni, hogy egy csípés miatt megyek be? Egyébként tegnap szintén este egy pók csíphetett meg, de ott nem duzzadt meg. Az előtt nap meg egy darázs jött nekem, és felduzzadt a szemem alatt, de pár órán belül az is elmúlt. Most tényleg, ha holnap vagy a hétvégén elmúlik érdemes még orvoshoz menni? Nem úgy néz ki, mint amit olvastam, láttam, hogy kullancs után kokárda szerű foltos. Itt az egész egyenletes piros.
2012. júl. 13. 16:40
 7/15 anonim ***** válasza:

Olvastd ezt a cikket, nézd meg hasonló-e, ha nem, akkor lehet, hogy csak egy szúnyg, vagy pók csípett meg.

[link]

2012. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem hasonló ezekhez. Nem is kör, hanem inkább ovális alakú. 6x3cm körül van. Enyhén fáj nyomásra a közepén, de nem viszket. Mutatok róla képet. Ennél talán picit pirosabb élőben. Ha kullancs miatt van, akkor az nem pár napig marad meg szerintem. Egyébként jól vagyok. :)

Itt a kép: [link]

2012. júl. 13. 18:01
 9/15 anonim ***** válasza:

Én az első hozzászóló vagyok. (+kórházban dolgozok)

Lehet ez akár pókcsípés is, de mivel volt kullancsod, meg kell nézetni dokival.

Tesóm azonnal kivette, a piros folt két hét mulva jelentkezett neki, két hónapig kezelték mire jó lett a vérképe, nekem 3 hónapig kellett antibiotikumot szednem, pedig nem is volt kullancsom:D de a vérvételem szerint megcsiphetett, csak nem vettem észre.


Háziorvos is el tudja intézni a vérvételt, elég ha ahhoz mész, ügyelet elvileg csak sürgős eseteket lát el, a tied nem az. A helyedben egy vérképet harcolj ki, mert ha később derül ki hogy mégis a kullancs miatt van, akkor sok egyéb betegséget okozhat!

2012. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor hétfőn elmegyek a háziorvoshoz. De ha addigra eltűnne, akkor nem kullancs okozta? Ugye? Nagyon bízom benne, hogy nem az.
2012. júl. 13. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!