Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fehérje diétán vagyok egy...

Fehérje diétán vagyok egy hete és székrekedésem van, pedig RENGETEG zöldséget eszem és sokat iszom. Ez egy átmeneti állapot csak, vagy tenni kell ellene? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A napi menüm úgy néz ki, hogy reggel valami szénhidrátban viszonylag gazdag kaja, pl joghurt, vagy alma, hozzá sovány csirkemellsonka, és valami zöldség, egy fél kígyóubi vagy 1 paradicsom. 10óraira valamilyen sajt szintén zöldséggel, vagy kovászos uborkával, esetleg pepperóni savanyúsággal. Ebédre hal vagy csirkemell, hozzá 30-40deka főtt brokkoli vagy párolt gomba, a lényeg, hogy valami főtt/párolt/sült zöldség. Uzsonnára egy kis saláta pici olivaolajjal és fűszerekkel, vacsorára megint hal/csirkemell zöldésgkörettel. Szerintem eszem elég zöldséget, inni 2-3 liter ásványvizet iszom (buborékosat), s van amikor gyümölcslevet (barack/alma/narancs), mit csinálok rosszul? Gyakorlatilag az egy hét alatt 2x voltam "nagy dolgot" végezni, de akkor is csak pár nyúlbogyó volt az eredmény. Tudom, hogy a sok fehérje megfogja az ember hasát, de hát napi 1 kiló zöldséget simán megkajálok. Köszönöm előre is a tippeket!
2012. júl. 17. 00:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most jutott még eszembe, hogy heti 2-3 alkalommal futni járok és heti 2-3 alkalommal súlyzós edzést végzek, így a mozgáshiány szintén kizárhatja a dolgok. Amire gyanakszom, az a rendszertelen alvás. Van, mikor éjfél körül fekszem, van mikor csak hajnali 5kor, s az ébredés is ennek megfelelően tolódik, bár ezt az okot azért zárnám ki, mert ezelőtt naponta de 2 naponta mindig kellett WC-re menni és "normális" állagú is volt. Gondoltam ezt még fontos megjegyeznem.
2012. júl. 17. 00:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a csirkehúsban alig van CH, és a zöldségekben sincs sok. Miért kell ilyen sok fehérjét enned? A zöldségek is 'foghatnak'. Sok a rost.
2012. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért eszem ennyit, mert fogyni szeretnék, de nem izomból hanem csak zsírból. Ha nem ennék ennyi fehérjét, akkor az izmaim is fogynának, így az izmoknak van tápanyag-utánpótlása (plusz dolgoztatom is őket), a zsírnak viszont nincs. Egyébként a sok rost pont, hogy az alapja a megfelelő bélműködésnek. Talán az lehet a baj, hogy gabonaféléket egyáltalán nem fogyasztok?
2012. júl. 17. 08:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Na igen, ez sok rost, de 'egyoldalú'. Kellene hozzá (szerintem) gabonaféle (pl zabkorpa). Na meg mindenkinél okozhat szorulást gyümölcs is akár (pl alma, banán). A folyadék elég, napi kb 3 l kell ilyenkor. Próbálj gabonafélét is enni egy kicsit.
2012. júl. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem eszel elég fehérjét, mivel semmi zsírt és szénhidrátot nem eszel, sokkal több fehérjét kell enned. és több zsírt is kéne enned, mert nélküle nem fog működni a metabolizmusod, azt a kis zsírt, amit eszel, el fogja a szervezeted raktározni, nem a zsír az ellenséget, hanem a szénhidrát. 2000 kcal-nál kevesebb energiát ne vigyél be magadba, mert ha fogyni akarsz, fel kell pörgetned a metabolizmusodat. Javaslom 3 óránként egyél, és zsírt is, de telítetlen zsírt (oliva olaj, magvak) kizárólag. Szénhidrátot pedig lehetőleg ne (se kenyeret, pékárut, tésztát, krumplit)
2014. ápr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az egészet meg szépen elrontod a gyümilével, amiben rengeted a cukor -.-' a bubis vizet is hanyagold, térj át a tiszta vízre.
2014. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!