Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hugom nagyon válogatós, ez...

A hugom nagyon válogatós, ez csak átmeneti állapot?

Figyelt kérdés
Csak a majonézt eszik minden ételhez, nem szereti a zöldségeket, a rizsát,tésztát stb... Krumplit néha eszik egy kis hússal, ha jó kedve van. Na most akkor min él? Kenyéren, kolbászon és virlin jóformán. Naponta vagy 5-6 szelet téliszalámis kenyeret bevág, na meg csokit... Ez gyerekeknél átmeneti állapot, vagy más háttere lehet? (Nem az a tipikus hisztis gyerek, akit hercegnőnek nevelnek, hanem teljesen átlagos kislány.)
2011. máj. 2. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Kolis kaja powa!
2011. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
attól függ hány éves. a kis gyerekek nem esznek meg nagyon sok dolgot, majd később rájönnek hogy finom az, csak ilyenkor mindent utálnak:D
2011. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
8 éves, annyira már nem kicsi. egyébként ha nem olyat kap amit szeret, akkor addig éhezik amíg valaki csak ad neki... :/
2011. máj. 2. 15:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem hisztizik ha nem kapja meg amit akar, akkor semmi gond ezzel. Én 29 éves vagyok, és a mai napig válogatok. Ha nem a fogamra való valami meg nem eszem, hiába mondják hogy vitamin így meg úgy. Nem kell erőltetni, ha nő, saját maga fogja igényelni a változatosabb táplálékot.
2011. máj. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát azért ez lehet egy picit több a "válogatásnál"....tanácsot sajnos nem tudok adni,mert nincs gyerekem.De a kolléganőmnek a fia(20évesen betegedett meg),egyoldalú étkezés miatt.Semmit nem volt hajlandó enni csak mindig ugyan azt.A belei teljesen elrohadtak,megmondták az orvosok nem tudnak segíteni,nem gyógyítható!2 hete halt meg,38kg volt.Ezt csak azért meséltem el,mert sokan félvállról vesznek dolgokat:"jaj majd kinövi,hagyjad"....nem biztos!Oda kell figyelni mindenre.
2011. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban is és most is nagyon válogatós vagyok. Nem sok mindennel eszek többet mint gyerekkoromban, és a disznóhúst is egyre kevesebbszer esze meg. A csirke amit inkább eszek, zöldésgek csak nyersen és azokból sem mind. Ja és 24 leszek nemsoká, szóval én még nem nőttem ki és ahogy látom magamon egyre "finnyásabb" leszek. Nem tehetek róla, hogy a disznóhústól hányingerem van.
2011. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, és ha ettem, akkor is csak keveset.

Egyre több dolgot voltam hajlandó megenni, már nem kellett külön főzni nekem. Aztán egyetemen kénytelen vagyok magam gondoskodni a kajáról, olcsón, szóval már nagyon jó vagyok. Persze van, amit semmi pénzért meg nem ennék, de különösebb bajom nincs. Azért valami gyümölcsöt találjatok, amit szeret, esetleg próbálkozzatok másfajta elkészítéssel, meg valami vitamint pluszban nem árt. A majonéz viszont szúrja a szemem, az baromi egészségtelen, vagy leglaább csináljátok házilag.

2011. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :) Valóban, ez így nem maradhat, úgyhogy próbálkozunk valamivel.
2011. máj. 2. 22:54
 9/10 anonim ***** válasza:

egy-két tipp hátha nálatok is beválik:)

9 éves gyerekem ugyanilyen volt

reggeli: joghurt, tej-müzli tegyél bele vaniliscukrot és aszalt gyümölcsöket-később válsd ki friss gyümölcsre

süssetek együtt reggelire tojász zöldséggel(beletudod csempászni a petrezselymet, paprikát, pardaicsomot) persze mellé tedd a kolbászt és a virslit is

pizza-paradicsompüré, kukorica, husdarabok, kolbász, zöldborsó-hátha nem szúrja ki- rá tedd a téliszalámit meg a majonézt h elfedje:)

tejberizs kakaósan, fahéjas, befőttel, lekvárral

rizskoch, gyümölcsös piskóták, muffin-tetejére csoki kerüljön ne gyümölcs

krumpli-rakott krumpli-tejföl alá paradicsom, ahgyma, paprika darabok, tetejére kolbász, tszalámi, reszelt sajt

2011. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hűűha, köszi szépen a tippeket!!! :)
2011. máj. 3. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!