Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire gyakori, hogy valakin...

Mennyire gyakori, hogy valakinek 25 évesen gyomorsavproblémái legyenek? Ez vajon végleges vagy csak egy átmeneti állapot?

Figyelt kérdés

1-2 hónapja kezdődött, mikor elkaptam az influenzát, ittam Aspirin plusz C pezsgőtablettát, az antibiotikus hatású, lehet, hogy az tette tönkre a gyomrom, vagy csak átmenetileg savas lett?

Azóta tart, hol jobban, hol kevésbé, odafigyelek mit eszek, iszok.

Most fogom kipróbálni, hogy szódabikarnónát teszek vízbe, és azt fogom inni.

Vajon ehetek most lángost? Azt sütök, elvileg az olajban sült ételek nem tesznek jót, de ha iszok előtte szódabikarbónás vizet, akkor talán meg tudom enni?



2012. febr. 13. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 16 éve savas a gyomrom, a többit rád bízom.
2012. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van olyan módszer, ami bevált neked? Akár étel, vagy valami gyógyszer?
2012. febr. 13. 12:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Végül együtt tudok élni vele kisebb-nagyobb trükkökkel. Például: naponta minimum 3x eszem. Ébredés után 1-2 órán belül az első. Savlekötőket régóta nem szedek, mert leviszi a savat persze, de pár óra alatt újratermelődik. Tehát az okot nem szünteti meg, csak tüneti a kezelés. A másik csodafegyverem a csokis müzli és a reggelizőpehely (szintén csokis) tejjel. Ezekkel szoktam 'túlélni' a savasodást.
2012. febr. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 10 évesen is voltak, ha az orvosoknak igazuk van. De ha nincs, akkor is 16 éves voltam, mikor kezdődtek a savproblémáim.
2012. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!