Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem értem miért van ez? Talán...

Nem értem miért van ez? Talán valami betegség?

Figyelt kérdés
17 éves a lányom és van hogy sokszor bepisil éjszaka.Állítása szerint nem kell fel az ingerre.Lefekvés előtt nem iszik és elmegy wc-re.Most vettünk neki új ágyat és már tiszta foltos és nem tudom mivel tudnám kitakarítani?. Orvoshoz nem akar menni mert nagyon szégyenli.Van vmi ötletetek miért van ez?
2012. júl. 18. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha most kezdődött,akkor valamilyen negatív esemény hatása lehet.Ha már régóta fennáll ez a helyzet,akkor már rég ki kellett volna vizsgáltatnod.

Amíg megállapodtok abban,hogy ez így nem fenntartható,írassatok a háziorvossal éjszakára inkontinencia betétet,amit a patikában lehet kapni.

2012. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképppen orvoshoz kell menni, mert komoly betegségek kezdete lehet, és minél késöbb megy orvoshoz, annál nehezebb kikezelni, illetve idövel gyógyithatatlan lesz, és nemcsak éjjel, hanem nappal sem fogja tudni tartani a vizeletet.

Szégyellnie meg nem kell, mert nem ö az egyetlen, akinek ilyen problémája van, az orvosoknak ez megszokott betegség.

2012. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De nekem sem nagyon beszél róla.És az ággyal mit tudnék kezdeni?
2012. júl. 18. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:

El kell vele beszélgetni és igenis el kell vinni orvoshoz. Még kiskorú, vidd el és kész. (Persze először érdemes vele kedvesen beszélgetni pársor és javasolni, hogy forduljatok orvoshoz.)

Ez nem normális dolog, nem is értem, hogy egy mondhatni fiatal nő hogy képes így élni... Azért ez elég komoly probléma. Még ha 11 éves lenne megérteném, hogy nem mer/akar orvoshoz fordulni, de 17 évesen mégis mit remél? Nem érdeklődik a fiúk iránt, nem akar barátot, férjet, családot meg egyáltalán, normális életet?

Nem kell szégyellni, pláne nem az orvosok előtt! Nekik ez a munkájuk, őket az ok érdekli, eszükbe sem jut kinevetni vagy kigúnyolni az embereket, ezt a lányodnak is tudnia kellene.


Többféle probléma is állhat a háttérben, lehet szervi baj is, de az is lehet, hogy pszichológusra lesz szükség.

Mindenképpen indokolt a kivizsgálás! Ha nem tudjátok, hová forduljatok, menjetek el a háziorvoshoz, majd ő átirányít.

Ha nem kel fel az ingerre, tehát észre sem veszi, hogy bepisil akkor nagy valószínűséggel az agyi területen áll fenn probléma.


Takarítani lehet takarítógéppel, de ha azt nem tudsz szerezni, akkor vásárolj valamilyen antibakteriális folyékony szappant és azt tegyél meleg (nem forró) vízbe egy lavórba vagy nagyobb edénybe és puha sörtéjű (ez nem húzza ki az anyag szálát, nem teszi tönkre) kiskefével próbáld kitisztítani. Sajnos ilyenkor vizes lesz az ágy rendesen, szóval érdemes pár napig hagyni száradni...

Ha kivehető a matrac, akkor kiteheted a napra is száradni.


A pelenka mindenképpen jó ötlet, azt akár te is elintézheted neki, ha elmész a lányod orvosához és elmeséled mi a gond.

2012. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne szégyellje, mert nem tehet róla, de mindenképpen orvoshoz kell mennie.
2012. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!