Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülést lehet műtétile...

Gerincferdülést lehet műtétileg orvosolni?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok és kis korom óta úgynevezett hanyag tartásom van. Ez miatt a gerincem elferdült. Tudom hogy ha gerinc oldal irányban görbült, azt lehet műteni, de nekem nem oldal irányban hanem hátrafelé van görbülve. Ezt lehet műtéti úton korrigálni? Ha igen kb mennyibe kerül egy ilyen műtét?

2012. júl. 19. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is gerincferdülésem van. Én nem javasolnám a műtétet, mert elég rizikós, ugyanis a gerinc egy problémás terület, elég egy kis orvosi hiba amitől le is bénulhatsz. Inkább végezz gerinc tornát vagy sportolj valamit! Én futni szoktam.
2012. júl. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gerincferdülés és a hanyagtartás nem ugyanaz.

A gerincferdülés a gerinc oldal irányú görbülete (tehát jobbra vagy balra görbül vagy a saját tengelye körül forog el)

Neked csak simán hátizomgyakorlatokat kellene csinálnod mert a leírtak alapján neked egy egyszerű fokozott háti kifózisod van. A tornát nem lehet kiváltani műtéttel.

Tornázni, tornázni, tornázni kell!

Neten nagyon sok olyan gyakorlatot találsz ami megfelel a hátizomerősítésnek!


(egy gyógytornász hallgató)

2012. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt én is megkérdeztem a körzeti dokimtól. De azt mondta, hogy csak a nagyon súlyos eseteket műtik, akiknek ilyen a gerince: és rajzolt egy nagy "S"-t a levegőbe.
2012. júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyvalamivel tisztában kell lenni: a műtét a legvégső megoldás. Nem tekinthetünk rá úgy, mint gyors gyógyulási lehetőségre - arra ott a fűző, plusz a kemény, személyre szabott (!) gyógytorna. Az operáció nem egy rutin vakbélműtét, amit a kezdők is könnyen elvégeznek: az előkészítés kényelmetlen, néhányszor fájdalmas is, a műtét maga pedig egy vékony hajszálon függ: egy apró hiba, és az egész életedet kerekesszékben töltheted. Az operáció után 3 teljes hónapig csak fekve mulathatod az idődet, ami azt jelenti, hogy két pozitúra közül választhatsz: hason vagy háton. Ez pedig történetesen azzal jár, hogy ennyi ideig nem tusolhatsz, nem moshatsz hajat, és magad alá, egy ágytálba kell "ürítened", sőt az interneten meg az olvasáson kívül nemigen találsz magadnak más elfoglaltságot. 3 hónap után, mikor először felállsz (és már ordítani tudnál az unalomtól), úgy érzed majd magad, mintha menten összeesnél. A vécéről is csak segítséggel tudsz majd felkelni. Ha ez még nem lenne elég, ha terhes leszel, az orvosok általában a császármetszést választják, mintsem a normál szülést, hiszen drótokkal, fém fogacsokkal van összehúzva a gerinced, így kockázatos megerőltetni.


Szóval a műtétet mindenképpen kerüld el, ha lehet!

2012. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De hát, ha akarná sem jutna el a műtétig. Nincs olyan orvos, aki ezt megcsinálja. Nem is lehet nekik.

Tényleg csak az olyan súlyos eseteket műtik, akiknek összevissza kanyarog a gerince.

Fűzőt is csak max. idős korban lehet viselni a dokim szerint. Addig marad a torna.

2012. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Először is szeretnék tiszta vizet önteni a pohárba. Engem 2000 ben műtöttek gerincferdülés miatt. Akkor 19 éves voltam. Előtte 5 évig volt fűzőm jártam gyógytornára meg úszni naponta.Vagyis fűzőt nem csak idősek kapnak.:-( A gyógytorna tényleg nagyon fontos.Viszont nekem nem kanyargott össze vissza a gerincem csupán egy oldalra. Mégis megműtöttek. Igaz én jártam utána. Pécset műtöttek. És nem kellett utána 3 hónapig feküdnöm. Az viszont igaz hogy sokáig tart a műtét mert tényleg nem vakbél műtét. A műtét másnapján (24 óra múlva)a saját lábamon mentem át az intenzívről a szobámba. Nem mondom hogy kellemes sőt fájdalmas, de egy percig nem bántam meg.

Azoknak meg akik csak légből kapott dolgokat mondanak mert nem volt tapasztalatuk üzenem , hogy butaságot felesleges írni!

2013. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!