Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A csapvíz mennyire egészségtelen?

A csapvíz mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés
A csapvíztől lehet elkapni betegséget?

2012. júl. 21. 11:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Persze, csapvíz és csapvíz között is nagy különbség lehet. A városi vezetékes rendszerekből jövő víz fő problémája, hogy ugyan egy rendes szűrésen átmegy, de az korántsem szed ki mindent. Bennemaradnak baktériumok, vírusok, mindenféle genyák (nemi hormonok is), amelyeket az ember a csapvízzel megiszik, és nagy részük az esetleges forralástól sem pusztul el. Kávéban, teában, levesben, szörpben is simán belekerülnek az ember szervezetébe. A baktériumokat klórral irtják, ettől valamivel valóban kevesebb lesz benne, de helyette klórt iszol, ami szintén nem jó.


Gondolj egy picit arra, amikor van egy csőtörés, központilag elzárják a vizet, majd újra megnyitják. Ilyenkor egy ideig valami barnás szmötyi jön. Ez nem más, mint amit a hirtelen jött nyomással a víz lemos a csőrendszer falára ragadt trutyiból. Azt azonban érdemes tudnod, hogy a trutyi akkor is ott van, amikor nincs csőtörés. A vízbe akkor is keveredik belőle, amikor kisebb svunggal jön, persze kisebb lesz a koncentrációja.


Ha eddig elolvastál, akkor lehet, hogy meg fogsz lepődni rajta, de a fentiek ellenére a csapvíz még mindig egészségesebb, mint az ásványvíz. Az ugyanis ott áll műanyag palackokban hetekig, hónapokig, gyakran a tűző napon. Ezalatt szépen oldja magába a műanyagot, és azt iszod meg. Mellesleg az ionösszetétele nem egyezik a felszini vizekével, amihez az emberi szervezet az utóbbi néhány százezer évben hozzászokott.


Szerintem kizárólag a vízszűrővel kezelt víz egészséges, és az sem mindegy, hogy milyen vízszűrő, de ez már egy másik kérdés témája lenne :)

2012. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem nem érdemes ásványvizet venni? Ízre tisztábbnak érzem mint a csapvizet.
2012. júl. 21. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:

"Akkor szerintem nem érdemes ásványvizet venni?"

Mármint te szerinted? Azt neked kell tudnod. :)

Igen, ízre tisztább, ha nem használsz jü víztisztítót. Más baja van, de ezt fent kifejtettem, nem írom le mégegyszer.


Ha palackozott vizet veszel, akkor az ásványianyag-összetételük miatt érdemes váltogatnod a márkákat, és érdemesebb a csapvíz összetételéhez közelebb álló forrásvizet innod, mint ásványvizet. Azt azonban érdemes tudnod, hogy a palackozott vizek nem csak egészségtelenek, hanem rohadt drágák is. Ha nagyobb kiszerelésben veszed, literje akkor is 50-100 forintra jön ki, míg egy víztisztítóval 10-20 forintra hozható ki. (Persze, ez függ a márkától, de ebbe a témába nem szeretnék itt belemenni). Ráadásul az így tisztított vizet fogod használni kávé- tea- levesfőzésre, meg egyéb fogyasztási célra. Ásványvíznél ez nem annyira egyértelmű. A legolcsóbb természetesen a sima csapvíz, hisz ott csak a vízdíjat kell fizetni, és ott a fogyasztás mennyisége elhanyagolható a tisztításhoz és tisztálkodáshoz elhasznált mennyiséghez képest. A csapvíznek más hátrányai vannak, lásd fenn.


Kényelmi szempontból is a víztisztító a legjobb. Én mindig, ha elmegyek itthonról, megtöltöm a palackom a csapból. Mire hazaérek, általában pont elfogy. Másnap ugyanabba az üvegbe töltöm, és harmadnap is. Ha meg itthon vagyok, közvetlen a csapból öntöm a pohárba. Nem kell a boltból hazacipelni, és nincs gondom, hogy mit csináljak a sok műanyagpalackkal.

2012. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!