Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek hol helyezkedik...

Szerintetek hol helyezkedik el a lélek a testben?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés úgy merült fel bennem, hogy ha valami problémám van, csalódott, szomorú vagyok, érzek egyfajta fájást a mellkasomban, de nem a szívem fáj, sem egyéb szervem, hanem egy szorító érzés a mellkasomban. Én ezt a fájdalmat hívom úgy, hogy "fáj a lelkem". Tehát szerintem valahol a a mellkasban helyezkedik el a lélek.

Nektek mi erről a véleményetek?



2012. júl. 25. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is ott helyezkedik el, a mellkasban. Nekem, mikor nagyon kivagyok, középtájt szokott belenyilalni, vagyis mintha megmarkolnának valamit. Olyankor kisugárzik az egész mellkasomba.

2012. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is pont ezt érzem, középről sugárzik ki.

Köszönöm a hasznos válaszod, várom a többiek véleményét is!

2012. júl. 25. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Erre a lehetöségre még nem gondoltam :) Véleményem szerint a fájdalom a testből az agyba sugárzik. Vagyis ha fáj a karod akkor a karod üzenetet küld az agyadnak ,hogy ''Hé goré!Fájdalmam van.'' :D És ezt az agy érzékeli. Szóval ha létezik a lélek akkor szerintem az agyban van. :)
2012. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hmm, egy újabb fajta felfogás. :)

Szerintem az agy és a lélek két külön dolog, de megértem, hogy miért gondolod így. Tetszett a válaszod, köszi!

2012. júl. 26. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:
13:35-ös válaszoló vagyok. :) Azért gondolom ,hogy az agyban lehet a lélek ,mert az agyban van a ''tudat'' és az agy írányitja a testet,a légzéstöl kezdve a szíverésig. Van tudat és tudat allati,ha nincs agy akkor nem müködik a test,és ha nincs lélek akkor nem müködik az agy. Legalábbis szerintem. :)
2012. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megértem, hogy miért gondolod így. :)
2012. júl. 27. 14:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy abban én is látok valami összefüggést, hogy ha nincs lélek, akkor nem működik az agy.
2012. júl. 27. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a mellkasban lehet. Azért gondolom így, mert az érzelmeim általában onnan fakadnak. És ha szomorú vagyok, végül is ott érzem a fájdalmat... nem máshol. De van egy másik álláspontom, miszerint a lélek kiterjed az egész testre... pl. lelki okokból fizikailag is képesek vagyunk megbetegedni. Szóval a lélek kapcsolatban áll az egész testtel. :)
2012. aug. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Erre már én is gondoltam. :)

Amúgy, pár napja olvastam egy újságban, hogy egy orosz kutató kitalálta, hogy ha meghal egy milliárdos, akkor az agyát átülteti egy robotba, és akkor úgy állítólag, örökké élhet. Tehát, ha ez tényleg így van, akkor az agy képes lélek nélkül működni.

2012. aug. 1. 22:33
 10/10 anonim válasza:
én olyat olvastam hogy nem 1x úgy született egy kisbaba hogy nem volt agya. De élt,evett és stb. (később derült ki hogy nincs neki) természetesen sajnos meghalt. De érdekes ez a dolog is.
2012. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!