Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden halottat felboncolnak?...

Minden halottat felboncolnak? Mikor nem csinálnak boncolást?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Ha te kéred hogy ne boncolják, jellemzöen vallási okok miatt. De ez még mindig csak mérlegelési alap, tehát ettől még mindig dönthetnek úgy hogy sajnos boncolni kell.
2012. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem, csak ha kérik a hozzátartozók, hogy megállapítsák, miben hunyt el a rokonuk.

Kivétel, ha bűncselekmény következtében halt meg valaki, akkor igen, mindig van boncolás.

2012. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A 93éves nagynéném halt meg,már több mint 10éve Alzheimer-kóros volt. Nagyon le volt épülve. Hamvasztva lesz.

Úgy tudom akit hamvasztanak,az mindig boncolják előtte. De nem tudom mi értelme már csak a kora miatt is?!

2012. júl. 26. 16:16
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Mert lehet olyan hozzátartozó.. sajnos van ilyen hogy örökség miatt kicsit rásegítenek...vagy szimplán már sajnálja...
2012. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
A halál pontos okát kell megállapitaniuk, ha valaki hosszú lefolyású gyógyithatatlan betegségben szenved még nem egyenlő azzal hogy ebben is hunyt el. Időseknél, hosszú ideig fekvés mellett ennél gyakoribb a tüdögyulladás, ezt és a betegségek közti összefüggéseket meg kell neveznie a halottkémnek.
2012. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincsen örökség! Nem voltak gyerekei. Nagymamám nővére volt,vele és nagyapámmal élt. Otthon halt meg. Nagyon szerettem őt,ő is engem,olyan volt mint egy 3.nagymama!:(((
2012. júl. 26. 16:29
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Csak azokat nem boncolják, akiknél egyértelmű a halálok (pl. egy régóta rákos beteget, aki hosszú szenvedés után a kórházban hunyt el), mindenki mást boncolnak.
2012. júl. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Mint irtam sajnos őket is, azt kifejezetten kérned kell ha nem szeretnél boncolást.
2012. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt minden esetben a halált megállapító orvos dönti el ott és akkor hogy kér e boncolást, a család csak vélemnyezheti hogy kéri vagy sem,az orvos dönt. Sajnos sokszor ezt értelmetlenül,ahogy te is írod a kora miatt már úgymond felesleges. Hogy miben halt meg,egyszerűen elfárad a szervezet ennyi idő alatt,hát ha még beteg is volt. De a hamvasztást és a temetést ez nem befolyásolja.

Részvétem.

2012. júl. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja,és akit hamvasztanak azt sem feltétlenül kell boncolni,ebben az esetben kell külön hamvasztási engedély.
2012. júl. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!