Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom attól, h....

Lehet valami bajom attól, h. nem alszom?

Figyelt kérdés

hallottam olyat egy ismerősömtől,h. ha alszom is,nem mindegy,h. mikor.Szóval inkább menjek éjjel,mint reggel.Ugyanis kicsit sem alszom egész nap.Sem nappal,sem éjjel.Egyszerűen nem tudok.Leköt az ineternet és nem tudom magam rávenni.Meg álmos sem vagyok

és ha alszom is,akkor is olyan 4 órát kb

köszönöm


2009. júl. 17. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem írod,hogy hány éves vagy.Egy felnőtt embernek 6-8 óra alvásra szüksége van.A szervezetnek is pihennie kell,különben az idegrendszered károsodhat.Éjjel jobban lehet pihenni,mint nappal.Az viszont nagyon nem jó,ha éjjel-nappal internetezel,ez már függőség.Ezen változtatnod kell.Valami értelmes dolgot kellene csinálnod,tanulni,dolgozni, stb.
2009. júl. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát dolgozni még korai ;]

14 éves vagyok :]

2009. júl. 17. 07:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Abból bizony komoly gondjaid lehetnek. nemrég volt egy kísérlet, hogy 3 napig nem engedtek pár embert aludni, és prediabetikus állapotba kerültek mindannyian. Ne viccelj, ha nem alszol, felborul a szervezeted egész bioritmusa, és megkockáztatom még hormonháztartása is, de keringésed elsőként tuti megborul "egy cseppet". Ilyenkor a szervezet védekezőrendszere hogy majd egy váratlan helyen és pillanatban meg figyeld meg, összeesel .... szóval kellene aludni !!!! Egyik legfontosabb követelése a szervezetnek az alvás, tudod enélkül sokáig senki nem húzza, ha pedig pár órákkal húzod hosszú távon, lehet h éppen nem esel össze és éppen megúszod, de idegileg total kimerülsz és hónapok alatt se lehet majd "rendbe hozni" téged.


Ha nem megy mert fel vagy pörögve, akkor akár altatóval is kényszerítsd rá magad ! Tökéletes módja ez annak, hogy egy mániás-depressziós állapot kialakuljon.

2009. júl. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát már fellelhető nálam a depreszió egy ideje. :'S sajnos

viszont mostanában annyira nem ,szerencsére.

:S hm.köszönöm

azért kórházban sem szeretném végezni.majd megpróbállok :]

2009. júl. 17. 07:20
 5/7 anonim ***** válasza:

kórházban fogod végezni pedig. egy 14 éves fiút ha így leköti az internet, az baromi gáz. amúgy ez halálos is lehet. a szervezeted ugyanis vágja, h te nemalszol, az alvás ugyanis arra való h minden, ami benned van, az pihenjen egy kicsit, ahhoz h aztán másnap újjult erővel dolgozhasson benned. haviszont nemtud pihenni, előbb utóbb szépen lassan leállnak maguktól egyenként. leáll a veséd, a tüdős a keringésed, és meghalsz. ugye nemígy akarod végezni 14 évesen, és mindezt ettől a rohadt internettől?

azt ajáűnlom, este szakadj le róla, és dobd be magad az ágyba, nyomd be a tévét, az úgyis annyira baropmira unalmas, főleg este h rögtön befáradsz, és elalszol :D


amúgy télleg nemmindegy h este alszol e vagy reggel.

az éjszakai alvás a pihentető alvás, ha éjszaka alszol elég a 6-8 óra is, haviszont hajnalban mész aludni akkor sokkal többet kell ahhoz aludnod, h kipihent legyél.

ez a belső biológiai óra miatt van. egyszerűen így vagyunk programozva.

2009. júl. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

fiút?

lány vagyok xd

2009. júl. 18. 16:49
 7/7 A kérdező kommentje:

de köszönöm

:]

kórházban nem lenne jó :S

2009. júl. 18. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!