Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik egészséges kávé?

Létezik egészséges kávé?

Figyelt kérdés

Ami ugyanúgy kicsit pörget, tehát van benne koffein, de nem olyan káros a szervezetre.


Szeretném lecserélni a jelenlegit, mert lassan de biztosan(még kis mennyiségben is)de narancsbőrösít.


(zöld teát már próbáltam, de nem ugyanaz)


Köszi előre is a segítségeket!:-)



2012. júl. 31. 16:21
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
41%
Presszókávé a hiedelmekkel szemben nem tartalmaz olyan sok koffeint, és teljesen egyértelműen egészségesnek mondják mértékkel, ha nincsenek vérnyomás problémáid.
2012. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
41%

A narancsbőr nem a kávétól van, hanem a zsírpárnáktól. :)

Meg az idő vasfogától... egyikőnk sem lesz fiatalabb. :)


Nyugotan idd meg a napi 1 kávédat.

2012. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
41%
Ja azt a narancsbőrt nem írtam, de teljesen jogos, hogy semmi köze hozzá! Uhh... :) És az a napi 1 lehet 2, vagy 3 is. Erősen függ sok dologtól. Én presszókávéról beszélek, nem bögrésről. :)
2012. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

És azt otthon is el tudom készíteni?


(instantot használok, nincs kávéfőzőm)

2012. júl. 31. 16:27
 5/36 anonim ***** válasza:
41%
Gép nélkül természetesen nem. Instanttól sem lesz narancsbőröd, és ártani sem fog, csak épp más élmény a kettő.
2012. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

És a zöld kávé? Valami ilyesmiről is hallottam..

Erről tudtok valamit?

2012. júl. 31. 16:30
 7/36 anonim ***** válasza:
41%
A kávé színe pörkölés előtt zöld. A zöld kávé, ha egyről beszélünk, az a nyers kávé. A húsa éretten piros, a magja zöld. Megpörkölik, ezáltal sötétedik, olajosodik... Bővebbet esetleg majd otthonról, most mennem kell :)
2012. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Pl.:

[link]

2012. júl. 31. 16:39
 9/36 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt még megnéznéd(elolvasnád), hogy mennyire van valóságalapja annak amit írnak benne?

2012. júl. 31. 16:42
 10/36 anonim ***** válasza:
41%

A zöld kávé az éretlen kávé is lehet, sőt itt-ott még a cikóriás baromságot is annak nevezik, aminek nincs is köze a kávéhoz. Igaziból nem értem a kétségeidet. Amit linkeltél, az is azt írja, hogy napi 2-3 kv egészséges, én is ezt írtam. A szabadgyökös okoskodás vagy igaz, vagy nem. Aki írja, se ért hozzá, meg én se vagyok élelmiszermérnök. Amit érdemes megtartani az egészből:

napi 2-3 presszókávé (vagy ennek megfelelő mennyiségből készített kv) egészséges

narancsbőrre semmi hatása

zöld kávé jó duma, de minek is? :))) Én kávés, barista körökben soha nem találkoztam olyannal, aki zöldkávét propagálná.


Szerintem túlvariálod! :)

2012. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!