Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Márciusban daganatot találtak...

Márciusban daganatot találtak a májamon, ha rossz indulatú lenne? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval ,ha rossz indulatú lenne, akkor okozna már valamilyen tünetet? Csak aug végére kaptam időpontot CT-re.

26 éves nő vagyok, nem iszom alkoholt.


2012. aug. 8. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem. De hogyhogy már márciusban látták, mégis csak most mész majd CT-re? Addig csináltak vmi vizsgálatot?

Nem szedsz esetleg fogamzásgátló tablettát?

2012. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De szedtem, remélem, hogy csak FNH lesz.
2012. aug. 8. 14:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor kaptam csak időpontot, azt mondta a hepatológus, hogy nem látja indokoltnak, hogy megsürgesse, na de ő sem lát belém....
2012. aug. 8. 14:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a tablettától van jóindulatú daganatod. A rosszindulatú májdaganat (hepatocelluláris karcinóma) nagy részt (kb. 80%-ban) májzsugor talaján alakul ki. Azt meg látta volna az UH-n.

Szerintem ne aggódj.

2012. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom UH volt, szerintem ez a CT konfirmálásra, a probléma pontos meghatározására jó, nem annak a természetére. Bár hallottam már az utóbbi időkben vad történeteket a várólistákkal kapcsolatban.
2012. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen UH volt, de mindent kérdőjellel írtak...

Egyébként még annyi, hogy a tumormarkereim mind jók lettek, egyik sem volt csillagos, mind jóval a határérték alatt voltak, és a laboreredményemben a májműködés is oké.

2012. aug. 8. 18:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez jó, de nem jelent biztonságot. A CT már inkább. Viszont ha egy fiatal nőnél valaki tényleg a rosszindulatú daganatot gyanítja, tutira nem várt volna hónapokat, ha csak módja van rá.


Én személy szerint előbb végeznék feltáró műtétet, mintsem kockáztassak egy malignus daganatot egy 26 éves nőnél. (csináltam is ilyet)

2012. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit irtak gyanúnak? Mert ha rosszindulatúnak tűnik a daganat, akár napokon belül is kaphatsz időpontot, nem 5 hónapra.
2012. aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok a CT-n. Szerencsére FNH.
2012. aug. 25. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!