Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ég a kezem a csípős paprika...

Ég a kezem a csípős paprika felkarikázása után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Délelőtt (mint utóbb kiderült valószínűleg csípős) paprikát karikáztam fel...azóta annyira ég a kezem h alig tudok meglenni..semmilyen folt és nyom nincs, de belülről mintha lángolna és nagyon ééég és fáj :( mit tegyek h elmúljon??? :(
2012. aug. 12. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Rövid idő alatt el fog múlni, nincs rá semmi titok, hogy mit tegyél. Arra vigyázz, hogy a szemedbe ne nyúlj vele, mert akkor azt fogod dörzsölni.
2012. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fúú így már én is jártam :S Azért ég a kezed, mert a paprikában lévő kapszaicin ingerli a kezedben lévő fájdalom érző ideget, gondolom kiázhatott a kezed paprika mosás közben. Vízzel ne próbáld enyhíteni a fájdalmat, nem fog hatni. Lúg, alkohol, éter segít. Tessék itt találhatsz infót: [link]

22/N

2012. aug. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) hát én most nagyon szenvedek....nagyon ég a kezem...pedig 10 óra fele karikáztam fel azokat a nyamvadt paprikákat :(
2012. aug. 12. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nekem is nagyon égett, én egész nap jeges vízben áztattam, mondanom se kell akkor pillanatnyilag jobb volt, de utána sokkal rosszabb. Bőgtem a fájdalomtól :S és kellett neki jó egy nap, mire elmúlt. Azt írták neten is, hogy olyan érzés, mintha forró vasat markolnál. Szóval mindenképp próbáld ki, amit írtam hátha neked használ. (Én azóta kesztyűbe vágom, ha gyanús, hogy erős.)
2012. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Valóban jobb nekem is ha hideg víz alá tartom...köszi a segítséget :) amúgy tényleg olyan....iszonyat rossz...pedig nekem elég nagy a fájdalom küszöböm...de ez durvaaa :(
2012. aug. 12. 20:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Megint 2. vagyok, tudom nekem is jobb volt akkor, de utána csak rosszabb lesz, szal nem érdemes vízbe tenni. Csak még jobban kiázik a bőröd és tovább jut a kapszaicin.
2012. aug. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen...most már tapasztalom :/ csak sajna később láttam meg itt a kiírást....meg azután kezdett el annyira égni miután lezuhanyoztam...hát akkor várok hátha elmúlik :( köszi a tanácsokat rendes vagy :)
2012. aug. 12. 20:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Jobbulást ^^
2012. aug. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) most már sokkal jobb :) egy életre megtanultam a leckét...mostantól jóval óvatosabb leszek a paprikával...veszélyes fenevad xD :/
2012. aug. 13. 16:46
 10/11 anonim válasza:

És 3év múlva felkeresve az égő bőrt megtaláltam a választ. Viszont nem csípős paprika volt... :D

Francba, tud csípni rendesen, középső ujjal csumáztam :D

2015. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!