Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Habanero csípős paprika égeti...

Habanero csípős paprika égeti órák óta a kezem. :S Hogyan lehet lemosni, vagy semlegesíteni az égető fájdalmat?

Figyelt kérdés
Víz, alkohol, tej nem segített
2012. júl. 4. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fenistil
2012. júl. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hozzámertél érni csupasz kézzel??? jáááááááááj:)

A paprika beleivódik a bőrbe, nemigen lehet mit kezdeni vele, utána étolajjal alaposan átdörzsölöd max a kezedet és mosogatószerrel jó habosan megmosod.

Legközelebb gumikesztyűt használj:)

2012. júl. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezek már megvoltak, de még mindig semmi... :S Várom a további jó praktikákat :)
2012. júl. 4. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem ha elégetem a kezem a körömvirág gyorsan el szokta mulasztani az égő érzést, hátha erre is jó, próbáld ki.
2012. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 doboszoli ***** válasza:

A nyálkahártyán a tej segít.

Egy próbát megér a kezeden is.

2012. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 doboszoli ***** válasza:
Bocs, látom a tejen már túl vagy.
2012. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki a zsírt, majd mosd le szappannal. Ha nem jobb akkor hagyd rajta egy darabig.
2012. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most jut eszembe, hogy egyszer kiskoromban paprikás kézzel megvakartam a szememet. Elkezdtem sírni (voltam vagy 5 éves) és elmúlt pár perc múlva. Esetleg sós vízzel próbáld ki, mivel a könny is sós. De ez csak egy tipp. Azért remélem bejön!
2012. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a körömvirág lett a befutó :)
2012. júl. 4. 21:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, azt hiszem, hogy az Alsol kenőcs is jó lehet, ami leforrázásra, égésre, de csípésekre is jó.
2012. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!