Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez milyen Pajzsmirigy betegség?

Ez milyen Pajzsmirigy betegség?

Figyelt kérdés
Thyreoglobulin autoantitest 1254 -es érték a max 115 helyett!?
2012. aug. 13. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ez mit jelent ?
2012. aug. 13. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Már mi mit jelent? A hashimoto thyreoditis, a Basedow kór vagy mire gondolsz pontosan?


Hashimato: [link]


itt az utolsó alcím a hashimoto(A krónikus limfocitás pajzsmirigygyulladás)


Graves-Basedow: [link]



Mind a Webbeteg, mind a Lab Test Online hivatalos, megbízható, laikusoknak forrás, remélem ez segít megvilágítani azt amit nem értesz. Ha mégsem, akkor kérdezz bátran.

2012. aug. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezek az értékek mire utalnak ... ?


Thyreoglobulin autoantitest : 1254 ! (a 0-115 helyett )

Thyreoidapero xidáz elleni antitest : 100 ( 35 max a jó )

Tireglobulin : 0.4 (a 1.4-78 helyett)



Köszönöm a segítségedet !

2012. aug. 14. 09:40
 5/8 anonim ***** válasza:

ha megnézted az első válaszomban a linket ott van egy rész, hogy "mit jelent az eredmény?"


" Jelentősen emelkedett antitest szintek gyakran pajzsmirigy autoimmunbetegséget jeleznek, mint például Hashimoto thyreoditis illetve Basedow-kór. Általában: minél magasabb az antitestszint, annál nagyobb a pajzsmirigy érintettség valószínűsége. Az antitestszint mellett fontos az időbeli változás is, mivel pl. az emelkedés autoimmun aktivitást jelez.

Bármely típusú antitest, ha jelen van az anyában, növelheti a hypo- vagy hyperthyreosis kockázatát az újszülöttben.


Előfordul, hogy teljesen egészséges személynél is akár többféle pajzsmirigy antitestet is ki lehet mutatni. Ennek a jelenségnek az előfordulási gyakorisága nagyobb nőkben mint férfiakban, és nő az életkorral. Ha egy látszólag pajzsmirigybetegségben nem szenvedő személynél pajzsmirigy antitesteket találnak, a kezelőorvos időszakonként ellenőriztetheti a pajzsmirigy működésre jellemző egyéb hormonokat (TSH, FT4, FT3) is. Ezeknél a személyeknél legtöbbször soha nem alakul ki pajzsmirigy működési zavar, de néhányukban az életük során igen."


Összefoglalva, lehet, hogy csak egyénileg (genetikailag) ilyen magas az értékeid, de ilyen nagy arányú eltérés mellett jóval valószínűbb, hogy egy autoimmun folyamat (Hashimoto, Basedow), esetleg (kis valószínűséggel, mert az általában kisebb eltéréssel jelentkezik) rák van a háttérben.


Ez lefedi a Thyreoidea peroxidase antitest, és a

Thyreoglobulin autoantitest eredményedet.


A thyyreoglobulinról pedig itt olvashatsz: [link]


Ne ijedj meg, nálad valszeg, nem tumormarkerként kérték inkább a gyulladás okának megállapítása végett. Alacsony értéke valszeg azt jelzi logikusan, hogy a thyreoglobulin antitestek autoimmun folyamat során megtámadták a pajzsmirigy folliculusait benne pedig a thyreoglobulint => alacsony thyreoglobulin szint.


Összefoglalva: az eredmények jelenleg legvalószínűbben Grave-Basedow kórra utalnak. De mivel nem vagyok orvos, ezért simán tévedhetek, nem kell készpénzek venni amit leírtam, de azért remélem nem vontam le rossz következtetéseket.

2012. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem nyugodtam meg !
2012. aug. 14. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell pánikba esni, én csak azt írtam le, amire ezek az eredméynek utalnak. Ez NEM diagnózis, csak egy lelet. Nem ismerem a tüneteidet, meg gyakorlatilag semmi érdemi információt rólad. Így elképzelhető akár az is, hogy ez csak egy érdekes lelet semmi több, vagy teljesen másra utal.


De ezt már az orvosok feladata eldönteni.

2012. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hashimoto thyreoditis ez van ! Most kapok rá gyógyszert és szurit ! Szép napot !
2012. aug. 16. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!