Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vizsgálják meg az...

Hogyan vizsgálják meg az orvosok hogy valakinek van-e vakbélgyulladása? Ha van, és nem olyan súlyos akkor műtéten kívül van valami más gyógyítási mód?

Figyelt kérdés

#vizsgálat #orvos #mód #súlyos #van-e vakbélgyulladása #műtéten #gyógyítási
2012. aug. 14. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Benyomják a hasad, jobb oldalt, aztán hirtelen elengedik, ha fáj, az vakbélgyanú. De elküldenek uh-ra is. Nem mindig műtenek, enyhébb esetben antibiotikumot adnak. Illetve az ismerősömmel így történt. De lehet neki nem is az volt. Hát ezzel most nem sokat segítettem.De az eleje az tuti.
2012. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anamnézis (kórtünetek:láz, hányás, jobb alhasi fájdalom ami kisugározhat, stb.), ultrahang és megtapogatják, ha gyulladt azt lehet érezni.

Ha annyira nem súlyos, akkor jegeléssel szokták visszanyomni úgymond, de pár nap akkor is kórházban megfigyelés miatt, ugyanis a gyulladt vakbél perforálódhat, amibe bele lehet halni. Általában kiveszik, ami 6 hét lábadozást jelent, de utána már nem jár semmi kellemetlenséggel.

2012. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

és ha valakinek vakbélgyulladása van, és nem olyan súlyos az el tud múlni magától vagy mindenképp kell kezelni antibiotikummal?

2012. aug. 15. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Indíts az orvoshoz, mert baj lehet belőle!
2012. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem vakbélgyulladásom volt, de az orvosok néhány napig nem tudták, mi lehet a bajom... Végül az utolsó pillanatban megműtöttek, de ha nem olyan súlyos, akkor azt amúgy jegeléssel szokták kezelni, pl. mikor kórházban voltam, egy lánynak is lejegelték:)
2012. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!