Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vékony és vastagbél gyulladáso...

Vékony és vastagbél gyulladásom van. Komoly lehet?

Figyelt kérdés

nem fertőzéses k.m.n. gastroenteritis és colitis

Ezt írták az ultrahang papíromra. A háziorvos normaflore-t javasolt, 10 db-ost. beszedtem, de mikor már csak napi 1et ittam, visszajöttek a tüneteim. Most megint elkezdtem még 10et.

Az orvos azt mondta, ha nem javul, tükrözni kell.

Tüneteim:

Vese, alhas környékén szúrkálás, nem erősen. Gyomrom érzékeny. Amikor wcznem kell, elkezd görcsölni a hasam, úgy érzem szorulásom van, nagy nehezen jön ki, aminek ki kell, közben görcsölök, székletem rossz szagú, pépes :S

Csak egy sima gyulladás vagy valami komolyabb, Crohn betegség?

Azért félek, mert a 10db normaflore nem volt elég.

26 éves nő vagyok.



2012. aug. 14. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nem küldött el a háziorvos szakorvoshoz. Szerintem ajánlatos lenne felkeresned egy gasztroenterológust, ő részletesebben tudna diagnosztizálni. Szerintem a Crohn-nak kicsi az esélye, mert akkor inkább hasmenésed lenne (bár ez sem törvényszerű, én Crohn-os vagyok és nem megy a hasam). Valószínűbb a colitis ulcerosa. Ha valóban az, akkor egy adag normaflore-e nem fog segíteni sajnos, hanem más gyógyszerek kellenek. És a tükrözés szükséges az összes krónikus gyulladásos bélbetegség esetében. Nem kellemes, de el lehet viselni, és fontos, mert azzal tudják közelebbről megmondani, hogy mennyire súlyos a helyzet.

Szóval gasztroenterológus, tükrözés, hogy mielőbb kiderüljön, mi a valódi betegséged és lehessen normálisan kezelni.

2012. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted ez mindenképp ez betegség tünete nem csak egy múló fertőzés?

Amikor a háziorvos legelőször megnyomkodta a hasam, azt mondta semmi komoly, utána mentem az ultrahangra. Most is úgy beszélt, mintha semmi komoly nem lenne.

Nagyon félek, mert apukám nemrég halt meg fiatalon egy autoimmun betegségben, talán a stressz is megártott.

Azt mondta az orvos, ha nem múlik el, akkor küld szakorvoshoz. Még beszedek 10-et hátha..

2012. aug. 14. 22:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen a betegséged, csak egy múló fertőzés, vagy esetleg krónikus-e, éppen ezért írtam, hogy ha nem használ a normaflore akkor menj dokihoz, hogy biztosan kiderítsék. És akkor is csak tükrözés és szövetminta alapján tudják megmondani, hogy Crohn, colitis vagy mi.

Lehet, hogy sima gyulladás, de akkor is kellene sztem valami más bogyó, ha nem hat a normaflore. Lehet mondjuk IBS, de nagyon sok bélbetegség van, nem csak a Crohn és a colitis. És annak megfelelően kell kezelni, hogy ez nálad éppen melyik.

Egyébként nem kell annyira megijedni, jól tudják már kezelni a Crohn-t és a colitist is. Tünetmentesen lehet élni a megfelelő kezeléssel.

Szurkolok, hogy neked csak egy egyszeri eset legyen, és a saját megnyugtatásodra kellene kideríteni, hogy minek a tünetei jelentkeztek nálad.

2012. aug. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálok megnyugodni :(
2012. aug. 14. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Keresd meg a blogom a cime; Tervszerüen-nyítottan- egyszerüen élni.

Ebben van 100 fejezet cim és megtalálhatod a bél betegségeit, kezelését és a pontos diétát is

Nagyon fontos a bélbolyhok gyógyulása miatt hogy mit mennyit és mennyiszer étkezel.

egyébként általános és intenzív ápolói végzettségem van

2012. szept. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!