Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bokaszalag húzódásra gipsz?

Bokaszalag húzódásra gipsz?

Figyelt kérdés
Hétfőn táncolás közben rosszul léptem, kiment a bokám, nehezen tudtam rálépni. az orvos szerint bokaszalag húzódás, és azt mondta hogy be kell gipszelni egy hétre. Ilyen esetben tényleg csak a gipsz segíthet? nem lett volna jó sima merevítő vagy hasonló? körülbelül hány hét múlva jön teljesen rendbe a lábam?

2012. aug. 15. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát én nem engedtem volna, hogy ezért begipszeljék. Inkább megvettem volna a merevítőt, plusz ha arról van szó két mankót és csókolom.

Lehet, hogy a gipsz merevít, meg nem tudom, de szellőzés nulla, mozgás, fürdés még annyira sem, egy hétre én fölöslegesnek érzem, de más gondolhatja máshogy. Szerintem merevítővel is lehet kímélni. Én most "gyógyulásnak nyilvánítás után" két-hátom hétig nem táncolnék még pláne ha lány vagy és esetleg magassarkúban kell. A doki majd elmondja a saját javaslatát.

2012. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna gipszet. de ez fekvőgipsz, és állítólag utána járógipsz is kell.remélem azért elég lesz a merevítő is! köszi a választ!
2012. aug. 16. 18:15
 3/3 anonim válasza:
Kedves kérdező ugyanígy vagyok most! Meggyógyult már a bokád? fekvőgipsz után kellett járógipsz?
2018. jan. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!