Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SÉRÜLÉS! Volt már valakivel...

SÉRÜLÉS! Volt már valakivel ilyen? Ha igen, mit csináltatok?

Figyelt kérdés

Az van, hogy heti ötször járok edzésre, és atletizálok, így a térdem elég nagy terhelésnek van kitéve. Egy éve kezdett el fájni a térdem. Ezért elmentünk orvoshoz, aki azt mondta, hogy egy porc darab akar leválni, és hogy abba kell hagynom egy időre a sportolást. Nem örültem, de kibírtam valahogy. Egyébként akkor több orvosnál is voltunk, és volt aki azt mondta, hogy mivel még növésben vagyok, nem szabad műtéttel beavatkozni, de volt aki azt mondta, hogy nincs semmi veszélye. Végül a pihenés mellett döntöttünk, és több mint fél év kihagyás után visszaengedtek. Fél éve tértem vissza, és most megint rossz a térdem. Tegnap este voltunk a balesetin, és azt mondta egy tök szimpi orvos, hogy műteni kéne és elmagyarázta nekem, és anyumnak, hogy hogyan lehetne egy kisebb műtéttel rögzíteni. Eddig azt hallottam, hogy műtét után már nem lehet úgy sportolni, de most azt mondták, hogy simán lehet, és semmi baj nem lesz. Az lenne a kérdés, hogy közületek volt-e vlakinek ilyen sérülése, és ha igen mi a véleménye. (15 éves vagyok, és nem tudom, hogy nem ártana-e. Nem tudom melyik orvosnak lehet igaza. De csak egy lehetőségem van dönteni.) Ja és nincs valami netes oldal, ahol ilyen sérülésekkel kapcsolatban lehet szakorvosok véleményét kikérni?

Egyre jobban a műtétre hajlok, ugyanis nem, hogy nem javult, hanem romlott porckorong állapota. Kérlek segítsetek:(



2012. aug. 15. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 13 évesen volt először térdsérülésem. Azután folytattam a sportot és 3 másik műtétre volt szükség 5 év alatt az ismétlődő sérülések miatt.

Nagy általánosságban a műtéttől azt várhatod hogy utána nem lesz olyan a térded mint előtte.

A véleményem az hogy addig nem szabad hozzányúlni amíg nem okoz komoly panaszokat. Ha a térded tartósan fáj vagy hátráltat a sportban vagy akár a mindennapi életvitelben, akkor mindenképpen menj műtétre, aztán gyógytorna!

Ha szakorvostól szeretnél kérdezni a www. orvostudakozo.hu oldalon megteheted. Ajánlom dr. Andrássy Ilonát a témában, nekem anno ő segített.

Ha pedig műtétre mész, nagyon fontos hogy jó szakemberhez fordulj, Hangody László dr.-t ajánlom az Uzsokiban.

2012. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit olvasd el

[link]

a porc felülete nem egyenletes, kis barázdák pattannak le, vagy keletkeznek repedések.inkább műtesd meg, akkor rendben lesz és a sportoláshoz vegyél jófajta (net, decathlon....)térdszorítót, hogy ne mozduljon oldalra a térded, akkor rendben lesz.

a legtöbb sérülés ettől keletkezik, mert a csavarodást nem bírja a porc.

2012. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!