Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A krémtúrókban körülbelül...

A krémtúrókban körülbelül mennyi szénhidrát lehet?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy Milli sima vaníliásban. Sajnos még nem találkoztam egy krémtúróval sem, amire rá lenne írva, pedig szerintem ez manapság nem egy elhanyagolható dolog.

2012. aug. 15. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincsen a dobozra írva?
2012. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hájas disznó leszel egy fél doboztól!
2012. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első - idézek neked a kérdésemből: "Sajnos még nem találkoztam egy krémtúróval sem, amire rá lenne írva"... magyarul nincs. Egyetlen egy krémtúróra sincs rá írva.


Második - Köszönöm szépen a segítségedet.


Harmadik - Hozzád inkább nem fűznék semmit ;)

2012. aug. 16. 11:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi ch felborítja a táplálkozásod, az baj...
2012. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, ilyenról szó sem volt, és olyan sem hangzott el, hogy az én táplálkozásomról lenne szó.

Cukorbeteg gyerekekkel foglalkozom és most először jött hozzánk krémtúró és ott az osztályon senkinek fogalma sem volt arról, hogy mennyi lehet benne a szénhidrát.

És teljesen mindegy, hogy ez az adag csak "ennyi", akkor is tudni kell.. Mivel tejtermék, eleve jobban megemeli a vércukorszintet, ennek nem csak a szénhidrát tartalma számít.

És szerintem te sem néznéd szívesen, ahogy sorra hípóznak, ájulnak a kis gyerekek, azért, mert TE nem megfelelő adag inzulint adtál be nekik....

Úgyhogy köszönöm az adatokat a második hozzászólónak. Meg is érkezett a kérdésemre a válasz, úgyhogy ezen a ponton zárnám is ezt a kérdést.

2012. aug. 16. 13:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Eleve nem adnék cukorbeteg gyereknek krémtúrót, micsoda fantasztikus ötlet...gondolom nem te találtad ki, de akkor is marhaság.
2012. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amikor kezdtem a szakmát, én is hülyeségnek találtam. Azóta több mindent megértem már és nem ellenzem. A cukorbetegek is emberek és néha-néha (pláne) szegény kis gyerekeknek nyugodtan kijárhat ilyen. Elég trauma nekik maga ez a ronda betegség. És az a 16 gramm szénhidrát nem számottevő dolog. Egyszer-egyszer el lehet bírni. Sőt, én sokszor önerőből veszek nekik egy kis diabetikus csokit is. Persze megígértetve, hogy nem falja be egyszerre. Pedig tudom, most kéne beléjük nevelni, hogy ne.. De akkor is.. Aki dolgozott már gyerekekkel, az megérti ezt.

Ha pedig adok édességet nekik, akkor általában mérek is utána, hogyha esetleg valami probléma lenne, akkor hamar közbe tudjunk lépni. Pedig olyan hamar nem köti meg a vér a cukrot úgy sem. Dehát sajnos ez ilyen :(

2012. aug. 16. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!