Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valami bajom van? Vagy szimplá...

Valami bajom van? Vagy szimplán hülye vagyok? Vagy csak rosszul tanulok?

Figyelt kérdés

Mindent elfelejtek, vagyis amit meg kell tanulni azt elfelejtem. Például amikor verset kell tanulni, megtanulom, felmondom és pár nappal később már nem tudnám elmondani. Eszembe jutott a Toldi, beleolvastam és nem rémlik belőle semmi, pedig ötösre mondtam fel. A verseket általában négyesre meg ötösre mondom és egyet sem tudok már, csak a Himnuszt és a Szózatot meg a Nemzeti dalt.


Matekból majdnem megbuktam, ha félholtra vernének akkor sem tudnám. Mondjuk erről a tanár is tehet. Tesóm itthon elmagyarázza nekem 200x, ha megértem akkor tudom, de mire írásra kerül a sor nem tudom és 1-est kapok.


Az évszámokról jobb ha nem is beszélünk, még nagyjából sem tudom megmondani, hogy mi mikor történt vagy melyik században.


Mi lehet a baj? Főleg a verses rész érdekel.

15/L


2012. aug. 22. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
valaki rövidtávra tanul(megtanulja, lefelel és utána elfelejti) valaki hosszúra(megtanulja és nem vagy csak nehezen felejti el). és ezt még befolyásolja, hogy érdekel-e egyáltalán amit tanulsz.
2012. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok
2012. aug. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na én is ugyan ilyen vagyok, én már megállapítottam, hogy egy h.lye vagyok.
2012. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt hívják magolásnak. Nagyon sokan csinálják, ezt, nem vagy ezzel egyedül.

Az első válaszadó egyébként jól mondja, ha érdekel, amit tanulsz, akkor jobban megmarad hosszú távra is.

2012. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagy befolyással bír, hogy érdekel-e vagy sem az amit meg kell tanulnod.


Én a verseket soha nem tudtam megtanulni. Volt, hogy minden órán feleltettek és ennek köszönhetően 17 egyest kaptam.

Ma sem tudnám elmondani egyiket sem.


Viszont dalszöveget elég gyorsan tanulok, pontosabban ezek megmaradnak.(ha akarom, ha nem) Lehet angol, német(pedig németül nem is tudok) vagy magyar az a szöveg.


A matek sosem ment. A szorzótáblát még simán megtanultam, abból mindig ötöst kaptam, de utána már semmi sem ment.

2012. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem magolás, mert én nem tudom magolni, értem is, de egyszerűen nem jut eszembe. Pedig egyetemist avagyok szóval tudok egyet smást a tanulásról, de magolni sosem tudtam
2012. aug. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor lehet, hogy azért mert nem érdekel.

A szorzótáblát én is megtanultam, de a többi nem megy. Most évvégén ha egyel több egyesem lett volna akkor megbuktatott volna az a sárkány.

2012. aug. 22. 21:52
 8/10 sippara ***** válasza:

Ugyanez volt velem a te korodban. Talán nálad is az a baj, hogy egyszerűen nem érdekel az adott téma. Hülye példa, de Harry Potter témában mindenre emlékszem, amit akár csak egyszer is olvastam/hallottam (még évszámokra is!!!), ugyanakkor azt hiszem, nem tudnék újra érettségizni, pedig egész jó eredménnyel csináltam végig.

Verseknél ugyanez - legalábbis velem -, Aranyról például semmit nem tudtam volna mondani két nappal érettségi után, Radnóti életére viszont még most is emlékszem, mert megfogtak a versei.

2012. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon jó magyartanárom volt, de sajnos csak nyolcadikban kaptuk meg. Igaz már arra sem emlékszek annyira, de vannak dolgok amikre igen, mert annál a tanárnál szívesen tanul mindenki. Meg annyira jól elmond mindent órán, hogy akár óra után hibátlant tudnék írni még nyelvtan szabályokból, táblázatokból is.
2012. aug. 22. 22:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez.. Megtanulok valamit, 1-2 hónap után nem tudom elmondani. HA érdekel is az adott tantárgy, akkor is elfelejtem.

Viszont a dalszövegekre még 5 év után is emlékszem.

2012. aug. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!